Ogólnie - Marketing i pieniądze

Kredyty Słowo marketing pochodzi od angielskiego "market" i oznacza zajmowanie się rynkami. W literaturze przedmiotu używane jest ono w wersji oryginalnej. Jego pojęcie wywodzi się z funkcji zbytu wyrobów. W miarę przekształcania się rynku producenta w kierunku rynku konsumenta (odbiorcy) oraz rosnących trudności ze zbytem, funkcja sprzedaży zyskiwała na znaczeniu i była poszerzana przekształcając się w funkcję określaną współcześnie mianem marketingu . Początkowo marketing odnoszono do przedsięwzięć gospodarczych, których celem było osiągnięcie zysku. Obecnie zasady marketingu odnoszone są również do instytucji i organizacji nie nastawionych na zysk.Marketing jako dział nauki oraz zbiór zasad teoretycznych został wyodrębniony w połowie XX wieku w USA. Jednak w praktyce przypadki stosowania elementów marketingu były znane dużo wcześniej. Jak podaje P. Drucker, pierwszym Amerykaninem, który około 1850 roku w praktyce zastosował marketing, był wynalazca i konstruktor żniwiarki Cyrus McCormick. Właśnie na drodze uogólnienia doświadczeń praktyki gospodarczej powstała teoria marketingu.

Są pewne zjawiska, które działają na nas demotywująco. Nie chce nam się pracować, nie mamy ochoty do zabawy, właściwie nic nam się nie chce. Są oczywiście czasami takie dni, kiedy brakuje nam motywacji, wstajemy lewą nogą, ktoś nas zdenerwuje, albo dostaniemy mandat, ale to są jednostkowe przypadki, które tak, jak szybko do nas przyszły, tak prawdopodobnie szybko odejdą, bo szybko wynagrodzimy sobie ten ubytek, czy znajdzie się ktoś, kto będzie potrafił poprawić nam humor. Są jednak takie sytuacje, kiedy brakuje nam motywacji "przewlekle". Czasem brak nagrody jest największą karą. Nikt nie lubi, kiedy jego praca jest niedoceniana i niezauważona. Brak motywacji wpływa bardzo negatywnie na jakość pracy i nie ważne, czy jest to w domu, czy w pracy. Na brak motywacji może wpłynąć także krytyka. Osoba skrytykowana, niepewna siebie, może stracić zapał do dalszego działania. Na brak motywacji może także wpłynąć wynagrodzenia. Nawet najbardziej zapalona do działania osoba może stracić energię, jeśli jej zarobki będą niskie. Co z tego, że realizuje się w pracy, jeśli nie ma pieniędzy, by utrzymać dom. Ważne, by doceniać i motywować do działania innych ludzi. Czasem wystarczy tylko słowo, żeby na nowo wzbudzić w kimś chęć do pracy.

Nie trzeba wydawać wielkich pieniędzy, żeby zaistnieć w Internecie. Umieszczona w mediach, zwłaszcza we wstępnym artykule, pozytywna opinia na temat firmy jest znacznie cenniejsza niż opłacony z góry reklama. Dokładnie ta sama dotyczy umieszczania reklamy w Internecie. Medium, jakim jest Internet umożliwia umieszczanie darmowych reklam, linków itp. Jest to bardzo dobry sposób na wpływanie na pozytywny wizerunek firmy. Najważniejszą zasadą marketingu, a więc również darmowej reklamy, jest umiejętność przekazania danego produktu klientowi w dokładnie takim czasie, w jakim tego potrzebuje. Dobrym sposobem na darmową reklamę w Internecie, która trafi do tych klientów, którzy akurat tego danego produktu poszukują jest zdobycie ich wiarygodności poprzez na przykład umieszczenie produktu w sklepie internetowym cieszącym się zaufaniem dużej grupy klientów. Kiedy klient zdecyduje się na zamówienie naszego produktu i będzie z niego zadowolony, jest duża szansa na to, że zamówi go później ponownie, a przy tym poleci go innym kupującym, jako że spełnił oczekiwania.

Tagi: marketing, działanie, produkt
Struktura strony

Najpopularniejsze

  • Wróżba z obrączką jest wróżb a trochę inną od reszty. Wróżba ta nie określa nam przyszłego imienia ...
  • Odświeżenie znaku może poprawić lub popsuć wizerunek naszej firmy.Rewitalizacja logo to nic innego ...
  • Jest kilka miast w Polsce, które korzystając z przywileju menniczego mają swoje własne, lokalne wal...

Granie o życie - Loterie pieniężne

Bardzo często ludzie bardzo poważnie podchodzą do takiego rodzaju gier, ponieważ w przypadku wygranej nawet części głównej nagrody jesteśmy w stanie odmienić nasze życie, co oczywiście jest bardzo pozytywne, a przecież nie można sobie wyobrażać czego...