Poltergeist

Religia i wiara Poltergeist jest to termin wywodzący się z języka niemieckiego. Przełożenie na język polski tego słowa daje mniej więcej tyle, co "hałaśliwy duch". Jest to zjawisko polegające na tym, że w jakimś pomieszczeniu dochodzi do dziwnych wydarzeń - słychać trzaski, czyjeś kroki, odgłos przestawianych z miejsca na miejsce przedmiotów i tym podobne. Zupełnie, jakby ktoś robił to celowo, jakby był to jakiś człowiek, którego po prostu nie widać. Oczywiście, nauka kwestionuje występowanie tego zjawiska, bo nie ma na to spełniających odpowiednie kryteria dowodów. Istnieją co prawda wizualne nagrania, ale nie potwierdzono ich autentyczności - z drugiej strony również jej nie podważono. Poltergeist to duch, który daje znać o sobie znać tylko i wyłącznie w obecności jednej osoby - zazwyczaj są to przedstawicielki płci pięknej, a uściślając, dziewczęta w okresie dojrzewania. Poltergeisty najlepiej czują się w starych domostwach, kochają strychy oraz piwnice. Niekiedy osiedlają się za regałami lub w szufladach.

Psychokineza nazywana jest inaczej telekinezą. Zjawisko to polega na tym, że można przemieszczać z miejsca na miejsce różne przedmioty jedynie wolą umysłu. Wiąże się ono ściśle z parapsychologią, która kategoryzuje te zdarzenia pod różnym kątem. A zatem mogą one występować w skali makro, a zatem widzi je każdy gołym okiem oraz w skali mikro, wówczas potrzebny jest już specjalistyczny sprzęt. Występuje również kilka rodzajów psychokinezy - w zależności od tego, jakiego rodzaju obiekty są przenoszone. Nauka rzecz jasna kwestionuje istnienie tego zjawiska, ponieważ brak na nie rzetelnych dowodów. Za dowód nauka nie uznaje natomiast zeznań naocznych świadków. Psychokineza uchodzi zatem za pseudonaukę. Pod pojęciem tym kryje się także poruszanie różnych przedmiotów (nie musi to być tak zwane ciało stałe, a gaz albo ciecz) na większe odległości - obiekt musi znajdować się w polu widzenia osoby, która zamierza go siła woli przemieścić. Do psychokinezy kwalifikowane jest także zjawisko poltergeistów.

Doświadczenie śmierci jest bardzo ciekawym zjawiskiem, o którym słyszał każdy z nas. Jak w przypadku wszystkich innych zjawisk z grupy paranormalnych, tak i tutaj nauka kwestionuje istnienie czegoś takiego. Tymczasem mnóstwo osób deklaruje, że przeżyło ten stan, nie jest to w dzisiejszych czasach już żadna rzadkość. Dotyczy to tych ludzi, którzy o mało co nie umarli, znajdowali się już nawet w stanie klinicznej śmierci, ale jednak przeżyli. Wszyscy opisywali, iż mieli całkowitą świadomość tego, co się z nimi dzieje i czuli się tak, jakby przebywali poza własnym ciałem i patrzyli na nie z jakiejś odległości. Ponadto ogarniało ich poczucie szczęścia i wcale nie chcieli wracać. Spotykali swoich zmarłych krewnych, no i bardzo charakterystyczne dla tego stanu jest przebywanie w tunelu, na końcu którego znajduje się światło - boskiego pochodzenia. Naukowcy tłumaczą to tym, że mózg człowieka w takim stanie zupełnie inaczej pracuje niż u osoby zdrowej i te wizje to efekt zaburzeń pracy tego organu.

Najpopularniejsze

  • Łowienie drapieżnej ryby to wyzwanie. Szczupak, okoń, sandacz czy w końcu sum i węgorz to gatunki r...
  • Ekonomia jest niezbędna w życiu każdego człowieka. Odgrywa ważną rolę w domu jak i w polityce. Nasz...
  • Najbardziej chyba prestiżowym turniejem na mistrzostwach świata w pokera są mistrzostwa w HORSE. HO...

Kariera muzyczna

W swoich marzeniach tworzymy wielką wizję naszej przyszłości. Każdy ma jakieś swoje wielkie i małe marzenia, które nie są w żaden sposób ograniczone przez naszą wyobraźnię. Niektórzy marzą o karierze muzycznej. Nawet jeśli nie mamy żadnego zaplecza, ...