Nie bierzmy ponad własne siły

Kredyty Kredyty to bardzo złożone zagadnienie. Nawet gdybyśmy chcieli, to nie jesteśmy w stanie wytłumaczyć nawet w skrócie wszystkich mechanizmów związanych z pożyczaniem pieniędzy przez banki. Nie mniej musimy zdawać sobie sprawę z kilku istotnych rzeczy. Na pewno podstawowym warunkiem jest ten, który mówi, że nie możemy brać kredytów ponad własne możliwości finansowe. O co chodzi? Wysokość rat nie może przekraczać naszych dochodów, w przeciwnym razie nie będziemy w stanie ich spłacić. A niespłacanie kredytu wieże się z wieloma problemami i kłopotami, których radzimy unikać jak ognia.

Ktoś może powiedzieć, że od tego są placówki bankowi i analitycy. To przecież oni sprawdzają nasze zdolności kredytowe. Ale wiemy doskonale, że to można sobie zmanipulować. Bo bank może sprawdzić naszą historię kredytową, może sprawdzić, czy mamy pożyczki w innych bankach. Al nigdy nie jest w stanie stwierdzić tak naprawdę, jakie są koszty naszego codziennego życia. Czyli bank ie wiem, jakie rachunki dostajemy odnośnie czynszu za mieszkanie, za telefony, za gaz czy elektryczność. A te są często niemałe i nie dają nam odetchnąć. Niekiedy pochłaniają połowę pensji. Toteż branie dużej ilości kredytów w tym wypadku nie jest wskazane, ponieważ może się okazać, że koszta mamy większe, niźli przychody. A to zawsze prowadzi do katastrofy. Czym grozi niespłacanie kredytów? Na pewno na samym początku dostaniemy list z upomnieniem, to oczywiście pierwsza rzecz, jaką bank musi zrobić. Jeśli nie wyważmy się ze zobowiązania to trafiamy na czarną listę Biura Informacji Kredytowej. A to już nam zacznie utrudniać życie kredytobiorcze w przyszłości. Dane nierzetelnego płatnika kredytowego są w BIK-u przechowywane przez 5 lat od czasu ostatniej „nierzetelności”. To długi okres, w tym czasie na pewno będziemy mieli ogromne kłopoty w otrzymaniu jakiejkolwiek innej pożyczki a o kredycie mieszkaniowym w ogóle możemy zapomnieć. Jeśli nie będziemy spłacali kredytów w terminie, to przyjdzie nam się spotkać i z firmą windykacyjną. Tutaj nie ma żadnych wątpliwości – banki pozbywają się dłużników, sprzedają nasze długi innym firmom i w ten sposób ich kłopoty se kończą. Zaczynają się nasze. Codzienne wizyty przedstawiciele windykacji, listy z groźbami, a później komornik n akoncie. Jeśli dopuśćmy do takiej sytuacji, to będziemy mogli mówić o finansowym dnie. A trudno się z takich problemów wydźwignąć, bo wtedy nawet banki udzielające kredyty konsolidacyjne nie bardzo nam ufają i wiele z nich odrzuci wniosek o „pomoc”. Dlatego też jeśli już bierzemy kredyty, to bierzmy takie, które będziemy mogli spłacić. Nigdy nie róbmy tak by sumy zobowiązań przekraczały wysokość naszej pensji,. Ba – nie powinniśmy nawet brać takich kredytów, które z pensją się równają. Bo pamiętajmy, że prócz rat będziemy mieli jeszcze wydatki związane z jedzeniem, ubraniami, etc. dlatego jeśli kredyty, to tyko logiczne i przemyślane. Nie róbmy w tej kwestii niczego pochopnie.

Tagi: pożyczka, kłopot, dług
Struktura strony

Najpopularniejsze

  • Życie każdego człowieka różni się od siebie, bowiem każdy człowiek jest inny i dla każdego inne rze...
  • Niemal na każdym większym basenie istnieje możliwość wypicia filiżanki kawy czy też zjedzenia ciepł...
  • Angielski to oczywista oczywistość. Znajomość innych języków to dodatkowy atut, ale chcąc wyróżnić ...

Różnorodne procesy biznesowe

Proces socjalizacji obecnego społeczeństwa jest ściśle związany z globalizacją a także makdonaldyzacją. Globalizacja ściśle wiąże się z biznesem ponieważ dzięki niej powstają międzynarodowe korporacje. Takie rozwiązania są oczywiście bardzo opłacalne...