Nie bierzmy ponad własne siły

Kredyty Kredyty to bardzo złożone zagadnienie. Nawet gdybyśmy chcieli, to nie jesteśmy w stanie wytłumaczyć nawet w skrócie wszystkich mechanizmów związanych z pożyczaniem pieniędzy przez banki. Nie mniej musimy zdawać sobie sprawę z kilku istotnych rzeczy. Na pewno podstawowym warunkiem jest ten, który mówi, że nie możemy brać kredytów ponad własne możliwości finansowe. O co chodzi? Wysokość rat nie może przekraczać naszych dochodów, w przeciwnym razie nie będziemy w stanie ich spłacić. A niespłacanie kredytu wieże się z wieloma problemami i kłopotami, których radzimy unikać jak ognia.

Ktoś może powiedzieć, że od tego są placówki bankowi i analitycy. To przecież oni sprawdzają nasze zdolności kredytowe. Ale wiemy doskonale, że to można sobie zmanipulować. Bo bank może sprawdzić naszą historię kredytową, może sprawdzić, czy mamy pożyczki w innych bankach. Al nigdy nie jest w stanie stwierdzić tak naprawdę, jakie są koszty naszego codziennego życia. Czyli bank ie wiem, jakie rachunki dostajemy odnośnie czynszu za mieszkanie, za telefony, za gaz czy elektryczność. A te są często niemałe i nie dają nam odetchnąć. Niekiedy pochłaniają połowę pensji. Toteż branie dużej ilości kredytów w tym wypadku nie jest wskazane, ponieważ może się okazać, że koszta mamy większe, niźli przychody. A to zawsze prowadzi do katastrofy. Czym grozi niespłacanie kredytów? Na pewno na samym początku dostaniemy list z upomnieniem, to oczywiście pierwsza rzecz, jaką bank musi zrobić. Jeśli nie wyważmy się ze zobowiązania to trafiamy na czarną listę Biura Informacji Kredytowej. A to już nam zacznie utrudniać życie kredytobiorcze w przyszłości. Dane nierzetelnego płatnika kredytowego są w BIK-u przechowywane przez 5 lat od czasu ostatniej „nierzetelności”. To długi okres, w tym czasie na pewno będziemy mieli ogromne kłopoty w otrzymaniu jakiejkolwiek innej pożyczki a o kredycie mieszkaniowym w ogóle możemy zapomnieć. Jeśli nie będziemy spłacali kredytów w terminie, to przyjdzie nam się spotkać i z firmą windykacyjną. Tutaj nie ma żadnych wątpliwości – banki pozbywają się dłużników, sprzedają nasze długi innym firmom i w ten sposób ich kłopoty se kończą. Zaczynają się nasze. Codzienne wizyty przedstawiciele windykacji, listy z groźbami, a później komornik n akoncie. Jeśli dopuśćmy do takiej sytuacji, to będziemy mogli mówić o finansowym dnie. A trudno się z takich problemów wydźwignąć, bo wtedy nawet banki udzielające kredyty konsolidacyjne nie bardzo nam ufają i wiele z nich odrzuci wniosek o „pomoc”. Dlatego też jeśli już bierzemy kredyty, to bierzmy takie, które będziemy mogli spłacić. Nigdy nie róbmy tak by sumy zobowiązań przekraczały wysokość naszej pensji,. Ba – nie powinniśmy nawet brać takich kredytów, które z pensją się równają. Bo pamiętajmy, że prócz rat będziemy mieli jeszcze wydatki związane z jedzeniem, ubraniami, etc. dlatego jeśli kredyty, to tyko logiczne i przemyślane. Nie róbmy w tej kwestii niczego pochopnie.

Tagi: pożyczka, kłopot, dług
Struktura strony

Najpopularniejsze

  • Własna firma Zdecydowanie coraz więcej młodych osób decyduje się na założenie własnej firmy. I nie ...
  •  Gry komputerowe jak niejednokrotnie się okazuje również są biznesem. Oczywiście tylko te najlep...
  • Pewne spojrzenie na świat ekonomii z boku, stwarza okazję do ciekawych refleksji i zaskakujących wn...

Google, czyli fenomen biznesu internetowego

Firmę gogle zna chyba każdy. Obecnie bez tej wyszukiwarki trudno wyobrazić sobie świat Internetu. Nikt nie pamięta co było przed gogle, obecnie tak wyszukiwarka zniszczyła konkurencje. Gogle od wielu lat praktycznie owej konkurencji nie posiada. Pomy...