Przywódca

Kredyty Kształtowanie postawy przywódczej zaczyna się już w dzieciństwie. Zależy od wychowania, jakie przekazali rodzice. Przyszłego menedżera powinien charakteryzować etos pracy i szacunek do zdobywanej wiedzy. Źródła z których trzeba czerpać, powinny być różnorodne. Przywódca powinien słynąc z tego, że jego ambicja i nieustanny głód wiedzy, popychają go cały czas do przodu. Jak najlepsze efekty, uczenie się nowych umiejętności, ciągły rozwój intelektualny, bez tych trzech rzeczy nie da się być dobrym przywódcą. Można być za to tyranem, który będzie wymagał od innych, tego co, sam nie potrafi i tego czego, wartości nie zna. Ważna jest także komunikatywność. Trzeba lubić kontakt z ludźmi, pracę z nimi. Nie nadaje się na przywódcę ten, kto jest z reguły małomówny i trudno mu się komunikować z innymi ludźmi. Umiejętność analitycznego myślenia przywódcy często decyduje o być albo nie być firmy. Szybkie a zarazem przemyślane strategiczne decyzje są dużym wyzwaniem menedżera. Swoich podopiecznych trzeba zawsze traktować tak samo, jakby się chciało przez innych być traktowanym. Bycie człowiekiem porządnym, a w dodatku z pewnymi zasadami to wielka siła, która zawsze dodaje odwagi do działania. Drzwi do sukcesu stoją przed każdym z nas otworem już jako dzieci myślimy aby osiągnąć coś w życiu czasem chcemy być tacy jak nasi rodzice, zdarza się że naszymi idolami są postacie fikcyjne, z filmów, seriali każdy ma inną ingerencje w to jakim jest, trzeba się zastanowić od młodych lat co chcemy robić, kim chcemy być te pytania są podstawami naszej drogi do kariery jeżeli chcemy być aktorami to musimy rozpocząć naukę w Akademii Filmowej, jeżeli strażakami to wstąpimy do straży ale oprócz tego musimy się starać jak najbardziej tylko umiemy aby to co robimy było najlepsze, podobało się innym i my sami mieli z tego przyjemność, niestety w dzisiejszych czasach jest tak że nie robimy tego co byśmy chcieli.

W literaturze fachowej znaleźć można wiele różnych klasyfikacji ryzyka. Najogólniejszy podział dzieli ryzyko na: - ryzyko właściwe, czyli związane z prawem wielkich liczb oraz odnoszące się głównie do zjawisk mających charakter katastroficzny (np. pożary, powodzie, itp.); - ryzyko subiektywne, czyli związane z ludzką niedoskonałością, człowiek bowiem ma tendencję do subiektywnej oceny prawdopodobieństwa wystąpienia w przyszłości różnych zjawisk; - ryzyko obiektywne, czyli absolutna forma niepewności, związana zwłaszcza z niemożliwym do przewidzenia rozwojem pewnych zjawisk.Inna klasyfikacja wyróżnia dwa rodzaje ryzyka związane z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa : - ryzyko stałe (niezmienne) - dotyczy całego systemu gospodarczego (poziom bezrobocia, inflacji, itp.); - ryzyko niestałe (zmienne) - dotyczy danego przedsiębiorstwa (zagrożenie upadłością, strajki, itp.).

Tagi: serwis, kredyt, ryzyko
Struktura strony

Najpopularniejsze

  • Proces socjalizacji obecnego społeczeństwa jest ściśle związany z globalizacją a także makdonaldyza...
  •  Mają do nas wpaść przyjaciele, a my nie wiemy, jak zorganizować to "wspólne posiedzenie"? Całkie...
  • Ten artykuł będzie o gospodarce w Polsce. Różni się ona znacznie od gospodarki opisywanego tutaj US...

Fotografia ślubna Koszalin

 Fotografika to bardzo interesujące hobby. Jeżeli na dodatek uda nam się je połączyć z pracą.. To czeka nas ciekawy zawód. Robimy to co lubimy- i jeszcze na tym zarabiamy! Mało jest takich zawodów w których można połączyć pasje z pracą. Mało jest t...