Horse

Religia i wiara Najbardziej chyba prestiżowym turniejem na mistrzostwach świata w pokera są mistrzostwa w HORSE. HORSE jest skrótem od gier które wchodzą w jego skład. H czyli hold'em z limitem, O czyli Omaha eight or better z limitem, R czyli razz (seven card stud low), S czyli seven card stud oraz E czyli seven card stud eight or better. Każda gra zmienia się co ustalony wcześniej czas, może to być na przykład co dziesięć rozdań. Należy również pamiętać iż limity, stawki ante czy blindy są w każdej odmianie identyczne i nie można ich zmieniać w zależności od rodzaju rozgrywanej gry. HORSE jest idealną odskocznią od monotonności jednej gry oraz pozwala sprawdzić biegłość w wielu odmianach pokera. Turniej HORSE na mistrzostwach świata wyłania najlepszego gracza pokerowego we wszystkie najpopularniejsze odmiany pokera. Ta sztuka udała się jak na razie tylko trzem graczom. Zanim jednak ktokolwiek zacznie grać w HORSE najlepiej aby poznał każdą grę z osobna od podszewki. Wcześniej może również zacząć grę w HOSE, czyli HORSE bez rundy w razza.

Najpopularniejszą i najbardziej dynamiczną wersją gier w pokera jest gra bez limitów. Niestety nie we wszystkie odmiany pokera można grac bez limitów. Najczęściej w ten sposób są rozgrywane gry w Texas hold'em, Omaha oraz tradycyjny poker pięciokartowy. Z góry ustalone są tylko wartości stawek w ciemno oraz ewentualnych ante. Następnie minimalna wartość przebicia poprzedniego zakładu wynosi wartość dużej w ciemno, chyba że wcześniej stawka już została podbita, wtedy minimalną wartością o którą można przebić jest wartość poprzedniego podwyższenia. Łatwiej będzie przedstawić na przykładzie: Jeśli mała w ciemno wynosi 1$ a duża 2$, to każdy kto chce przebić musi minimalnie to zrobić o kolejne 2$. Może również o więcej, np. jeśli podbija do 10$, wtedy wartość jego przebicia wynosi 8$, tak więc kolejne przebicie nie może być mniejsze. A więc następna osoba może przebić minimalnie do 10$+8$=18$. O ile minimalna stawka jest ograniczona, o tyle maksymalnie można przebić o wszystkie swoje żetony.

Gra z limitem jest znacznie mniej emocjonująca od no-limit, zwłaszcza dla samych obserwatorów. Pule osiągają znacznie mniejsze wartości niż w grze bez limitu lub limitem puli, jednak nie oznacza to wcale że można tu wygrać mniejsze pieniądze. Jeśli gra się umiejętnie, wprowadzając przeciwników w błąd jeśli chodzi o siłę naszej ręki to można od nich wyciągnąć nawet ostatnie żetony. Tak naprawdę angielska nazwa fix-limit jest bardziej trafna od polskiej gry z limitem. Gdyż ten limit się zmienia w zależności od rundy licytacji. W pierwszych dwóch rundach licytacji (pre-flop i flop) wysokość stawki lub podbicia wynosi zawsze tyle samo co mała w ciemno i istnieje ograniczenie do maksymalnie 3 przebić (tak więc jeden gracz w trakcie jednej licytacji nie może włożyć do puli więcej niż równowartość czterech małych w ciemno). W dwóch ostatnich rundach (turn i river) każda stawka i przebicie wynosi tyle samo co równowartość dużej w ciemno i również jest ograniczenie do 3 przebić tak więc maksymalny wkład pieniędzy każdego gracza w jedno rozdanie to osiem małych w ciemno oraz 8 dużych w ciemno.

Najpopularniejsze

  • Marketing jako zintegrowany zbiór działań i instrumentów jest bezpośrednio powiązany z rynkiem, jeg...
  • Świat internetu towarzyszy nam na każdym kroku. Za pośrednictwem sieci dokonujemy zakupów, zdobywam...
  • Poltergeist jest to termin wywodzący się z języka niemieckiego. Przełożenie na język polski tego sł...

praca freelancera

 Jak sobie radzić w czasach kryzysu kiedy utraciło się pracę lub jej strata jest bardzo realna? Jak dokonać odpowiedniego wyboru na własny biznes? Na co zwrócić szczególną uwagę? Skąd wziąć pieniądze na życie? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to ...