Konstrutkywna krytyka

Kredyty Wściekłość - na pewno znacie to uczucie. Wasz podwładny nie poradził sobie z nowym zadaniem, ale niestety to wy będziecie musieli tłumaczyć się przed szefem. Już wezwaliście swojego pracownika na dywanik i zaraz powiecie mu, co o nim myślicie. Czy jesteście pewni, że wasza reakcja nie pogorszy i tak już trudnej sytuacji. Czy wiecie, jak przekazać pracownikowi swoje uwagi, aby w przyszłości wcześniej rozwiązywać takie problemy. Umiejętność krytykowania to również umiejętność komunikacji interpersonalnej. To, w jaki sposób się komunikujemy, określa nasze relacje z pracownikami. Komunikat jest procesem, który składa się z kilku elementów: to, co chcemy przekazać, jak to zrobić i jaki uzyskamy efekt przekazu. Doskonale wiecie, jak dobrze działa informacja zwrotna przekazywana waszym pracownikom. Zadowolenie z pracy zależy w ogromnym stopniu od tego, w jaki sposób przekazujesz pracownikom swoje uwagi, propozycje, a także krytykę. Wasza uwaga krytyczna powinna być na tyle umiejętnie sformułowana, aby nie spowodować osobistej niechęci krytykowanego do nas, a co za tym idzie - nie wywoływać konfliktu w firmie.

Niektórzy kojarzą fotografię z czymś bardzo luksusowym i artystycznym, ale inni dostrzegają także jej drugie oblicze. Początkujący fotograf, który chce zrobić szybką karierę, musi być przygotowany na wiele pułapek. Najczęściej jednak je ignoruje i dochodzi do tego, że daje się naiwnie nabrać. Zwłaszcza jeśli jest to młody fotograf, który nie zna realiów rynku, a chce bardzo szybko wspiąć się na szczyt. Fotograf, który robił zdjęcia w małym mieście za małe pieniądze, jedzie do wielkiego miasta, do stolicy naszego kraju i jest oszołomionym tempem i stylem życia tamtejszych elit, ktoś go namawia na wielki kontrakt, ma szanse na zarobienie sporych pieniędzy to się oczywiście zgadza. Niestety nie jest to nic szlachetnego, bo jego zadaniem jest obserwowanie gwiazd, siedząc na drzewie. Staje się zwykłym paparazzi. Ma świetny sprzęt, auto, samochód, ale chyba nie jest dumny z tego, co robi. Taki typ fotografii nie jest niczym szlachetnym. Czasami lepiej odmówić, nawet jeśli oznacza to pracę za mniejsze pieniądze. Któż z nas nie chciałby zrobić kariery? No, może nie wszyscy ludzie mają ambicję wkroczenia na drogę kariery, ale z pewnością we współczesnym świecie wielu chce osiągnąć jak najwyższe stanowisko w pracy, stać się osobą rozpoznawalną i szanowaną. Zrobić karierę nie jest łatwo, ponieważ konkurencja jest ogromna. Karierę chcą zrobić młodzi i starzy, kobiety i mężczyźni. Często kariera jest jedynym celem w życiu człowieka, który dąży tylko do tego, aby piąć się po drabinie społecznej i zawodowej. Kariera dla niektórych jest ważniejsza, niż rodziny, przyjaciele i bliscy. Kariera ponad wszystko to hasło naczelne niektórych dzisiejszych ludzi.

Tagi: kariera, pieniądze, jakość
Struktura strony

Najpopularniejsze

  • Jak sama nazwa wskazuje, takie turnieje są rozgrywane przy udziale większej ilości graczy. Mogą być...
  • Jak wygląda cennik pól namiotowych?Zdecydowanie w większości przypadków zapłacimy za pobyt na polu ...
  • Wszystkie problemy związane z bezsennością wiążą się z ułożonym życiem. Mężczyźnie całe życie przep...

Buty - Wróżby andrzejkowe

Jak sama nazwa mówi w tego rodzaju wróżbie atrybutem są właśnie buty? But jest to przedmiot, który nosi każdy po to, aby osłonić nogę przed urazami oraz zimnem. W tym wypadku spełnią one nieco inna rolę. Jak wiadomo powszechnie buty służą do przemies...