Kredyt na realizację filmu?

Kredyty Zwierzęta są bardzo częstym motywem filmowych ekranizacji. W nowoczesnej historii kina figuruje co najmniej kilka tysięcy tytułów filmów, wszelkich gatunków, bajek, w których zwierzęta odgrywają główne, albo chociaż znaczące role. Filmografia światowa nie skupia się jedynie na określonym gatunku zwierząt. Role należą się wszystkim zwierzętom. Dlatego zwierzęcymi aktorami zostają psy, koty, lwy, małpy, słonie, ryby, ptaki oraz wiele, wiele innych. Hity takie jak, „Lassie wróć”, „Uwolnić orkę”, „Garfield”, czy „Wszystkie psy idą do nieba” są znane przez każde dziecko i co najmniej połowę rodziców. Jednym słowem zwierzęta są dla nas źródłem rozrywki, adrenaliny i emocji. Dlatego też właśnie uwielbiamy zwierzęta. Dla niektórych ludzi są one nawet pasją. Wobec tego nie ma chyba możliwości aby zwierzęta zeszły na drugi plan biorąc pod uwagę filmografię światową. Takich postaci jak osioł ze „Shreka” czy Lassie jest dużo, a prawdopodobnie będzie znacznie więcej.

Wielu początkujących reżyserów szukając sławy decyduje się na drastyczny krok – zaciąga ogromne kredyty na realizacje swojego pomysłu. To trudna sprawa, bo wiemy doskonale jak wygląda światowa kinematografia. W niektórych krajach reżyserów się wspiera, ale w Polsce nie można liczyć na pomoc akademii filmowych w realizacji ambitnego dzieła filmowego. Nie est żadną tajemnica, że w naszym kraju hołduje se popelinie i filmom opartym na tanich romansach, między innymi pisanych przez Katarzynę Grocholę. Nie dziwne, że coraz większe rzesze Polaków tęsknią za czasami komuny, wtedy mieliśmy zdecydowanie bardziej wartościowe dzieła. Wracając jednak do współczesnych młodych twórców, to pojawia się tutaj problem finansowania realizacji. Nie mając znikąd pomocy decydują się na ryzyko w postać kredytów. Jeśli się uda, to film na siebie ie tylko zarobi, ale i przyniesie sławę reżyserowi. Jeśli jednak coś pójdzie nie tak, jak chociażby sam marketing, to inwestycja zakończy się klapa i reżyserowi pozostanie tylko podjecie się jakiejkolwiek pracy żeby spłacić swoje bankowe zobowiązania. Wbrew opinii kredyty na realizacje filmowe nie są niczym nowym i są dość powszechne. Choć na pewno trudno jest uzyskać w tej materii zaufanie banku. Długa i kręta droga czeka na tych, którzy chcą podjąć takie ryzyko. Bank kredytu udzielić może, ale sami musimy sobie zapewnić gwarancje a wpadek niepowodzenia, żeby bank mógł w każdej chwili ściągnąć od pożyczającego należności. Nie jest to sprawa prosta, ale co zrobić? Żyjemy w takim raju a nie innym. Nie jesteśmy narodem wyjątkowym, nie jesteśmy gorszym, ani w żadnym wypadku lepszym. Po prostu niektóre zagadnienia trudno nam jest poruszyć bez odpowiednich środków finansowych. Ich pozyskanie nie jest sprawą prostą, pozostają banki i ich kredyty. Choć my uważamy, że kredyty na filmy to sprawa w naszym kraju zbyt ryzykowna i raczej się w takie finansowanie bawić nie powinniśmy.

Tagi: kredyt, świat, ryzyko
Struktura strony

Najpopularniejsze

  • Wykształcenie ma kluczowe znaczenie, kiedy podejmuje się pierwszą w życiu pracę. Potem zaś, przy ko...
  •  Bardzo trudny szlak o długości pięciu kilometrów. Szlak Rowerowy - Trasa MTB to bez wątpienia jed...
  • Dni wolne są to takie dni, w których nikt nie pracuje, albo tylko niektórzy. Ciągu roku większość z...

O czym należy pamiętać przy zakładaniu własnej firmy ?

Aby założyć własną firmę , a przede wszystkim aby osiągnęła ona sukces w postaci wysokich dochodów trzeba pamiętać o wielu czynnikach. Przede wszystkim trzeba ułożyć biznesplan, który wesprze nasze działania. Taki biznesplan powinien być naprawdę dob...