Małe notebooki

Religia i wiara Niezwykle modne stały się ostatnio notebooki o małych wymiarach. Dziesięciocalowe lub mniejsze matryce są niezwykle praktyczne. Doskonale sprawdzają się w podróży, kiedy musimy przez kilka godzin jechać pociągiem, busem lub autokarem. Male laptopy mieszczą się nawet w damskiej torebce, mogą za to być nieodzownym kompanem w naszej pracy, podróży i w domu. Małe notebooki to już bardzo dobre komputery. Wydajny w pracy sprzęt o bardzo dobrych parametrach jest przy tym coraz tańszy. Wprawdzie światowy kryzys gospodarczy bardzo osłabił złotówkę i co za tym idzie, podwyższył ceny za sprzęt komputerowy w Polsce. To jednak nie oznacza, że małe i praktyczne notebooki będą wiąż drożeć. Wprost przeciwnie. Analitycy rynkowi zapowiadają, że już wkrótce złotówka na powrót zacznie się umacniać. Dzięki temu ceny sprzętu komputerowego , jak i jego akcesoriów znów zaczną spadać. Dla tych, którzy już niedługo będą inwestowali w zakup laptopa dobra rada. Kupmy sobie małego notebooka, usprawni i ułatwi nam to życie i pracę w terenie.

Mimo że Mark Knopfler nie jest idolem młodzieży, to zna go niemal każdy - bez względu na wiek. Knopfler to genialny gitarzysta, który wraz ze swoim zespołem o nazwie Dire Straits stworzył wspaniała historię muzyczną. W twórczości Marka Knopflera znajdują się dwa krążki, które powinien poznać każdy. Oba krążki to ścieżki dźwiękowe do filmów. Pierwszy to "Wag the Dog", drugi "The Princes Bide". Legenda jest zwłaszcza ten drugi, który wspaniale wkomponował się z obrazy baśni filmowej (w Polsce film emitowano pod tytułem "Narzeczona dla księcia"). Prócz wspaniałego scenariusza w filmie wyróżnia się właśnie muzyka. Niezwykle "romantyczna" gitara Knopflera przy akompaniamencie muzyki symfonicznej. To niezwykłe połączenie ma w sobie jeszcze jeden skarb: utwór "Storybook love". Ten utwór, w którym Mark Knopfer nie tylko gra na gitarze, ale i śpiewa nie pojawił się na żadnej innej płycie tego znakomitego muzyka.

Graffiti jest pewnym rodzajem rozrywki, choć daje też przynależność do określonej grupy społecznej. Graffiti są to pewnego rodzaju napisy oraz symbole, które zazwyczaj malowane są na ścianach oraz murach. Często jest to sztuka nielegalna. Istnieją dwie, główne techniki graffiti. Pierwszą z nich jest malowanie wyłącznie przy pomocy farb i rąk. Natomiast istnieje też druga technika za pomocą szablonów, gdzie wcześniej na ścianę przykłada się specjalnie przygotowanie szablony. Potem należy pokryć miejsca wolne farbami. Istnieje też graffiti uliczne, w którym maluje się obrazy wodną farbą oraz pędzlami, ale efekt ma wyglądać tak jakby było to zrobione sprayem. Ta forma rozrywki ukazywała swe oblicze w czasach starożytnych. Po bitwie na ścianach budynków w Atenach pojawiły się budynki, które ośmieszały przywódcę Ateńczyków. W Rzymie natomiast bardzo często pojawiały się napisy, których celem była krytyka na temat tutejszych polityków. Często też ludzie wyrażali swoje uwielbienie do pewnych postaci na przykład sportowców. Ale takie prawdziwe graffiti pojawiło się dopiero w latach 60. XX wieku.

Najpopularniejsze

  • Szachy to nie tylko gra dla dorosłych. Wiedza o tym zwłaszcza psycholodzy i pedagodzy, którzy zachę...
  • Dyskoteka jest to rozdaj lokalu. Dyskoteka jest miejscem do którego ludzie przychodzą się bawić i s...
  • Wielu z nas z pewnością chętnie spędzałoby na basenie całe dnie, jednak powstrzymują nas głównie ce...

Mecz

Mecz jest to typowa rozrywka dla mężczyzn, ponieważ oni kochają ten rodzaj sportu. Mecze to inaczej spotkanie dwóch drużyn, które walczą miedz sobą o mino tej najlepszej i o bramki. Najczęściej zażarty bój toczy się na boisku, ponieważ tutaj grają ow...