Kredyt na organizację ślubu

Kredyty Każdy z nas zapewne wie, że jedną z najważniejszych sfer naszego życia zajmują uczucia. Najpiękniejszym z nich jest miłość. I to bez żadnych wątpliwości. To chyba jedyne z uczuć z jakimi w ciągu życia spotyka się człowiek, które dotyczy każdego z nas. Bowiem nawet jeśli nie potrafimy pokochać jesteśmy skazani na miłość warunkową ze strony rodziny np. matki. To jest osoba, która kocha nas wielkim i niewymuszonym uczuciem. W większości przypadków jednak, potrafimy znaleźć osobę, którą tym uczuciem obdarzymy. Miłość to świetny wynalazek. Daje nam wiele przykrych chwil, kiedy chce się płakać i krzyczeć, ale generalnie dostarcza wiele radości i chwil nostalgii. Nie ma nic lepszego niż mieć kogoś kto zawsze nas pocieszy, przytuli czy pocałuje. Będzie z nami na dobre i na złe… Ciężko jest znaleźć taką osobę, ale kto tego dokona jest szczęśliwy. A szczęście w życiu to priorytet dla wielu z nas. Miłość świetne doświadczenie, dlatego nie polecamy przed nią uciekać.

Ale miłość miłością, a ślub ślubem. Każdy związek wcześniej czy później musi się zakończyć zaślubinami. I tutaj zaczynają się problemy, bo skąd młodzi ludzie mają znaleźć tak wielkie pieniądze na organizację wesela? Wynajem sali i catering, opłaty kościelne, kupno sukni, garnituru i dodatków do nich, fotograf, kamerzysta, fryzjer... to wszytko kosztuje krocie. Na pewno studentów na takie imprezy nie stać, mało tego – często nie stać nawet ich rodziców. I co wtedy? Oczywiście nie pozostaje nic innego, jak wziąć duży kredyt na organizację wesela, a później spłacać go przez następnych kilka lat. Zadłużanie się na wesele to idiotyczny pomysł. Niestety bardzo często młodzi ludzie popełniają ten błąd wychodząc z założenia, że prezenty całkowicie zrekompensują nam kredyt. Ale to ie prawda, bardzo rzadko się zdarza, że wartość otrzymanych prezentów jest chociażby zbliżona do kosztów związanych z organizację wesela. Banki chętnie dają takie kredyty. Oczywiście żądają odpowiednich dokumentów, jak zaświadczenie o zarobkach żeby uwiarygodnić zdolności kredytowe osób pożyczających. Ale to tylko formalności – ślub to łatwy up,dla banków. Niektóre z nich reklamując swoje oferty kredytowe zaznacza, że dana kwota może być przeznaczona na organizacje wesela (tudzież jak kto woli – ślubu). To ciekawa oferta, na która wielu przyszłych młodożeńców się godzi. Bo trudno w naszym kraju o ślub bez imprezy weselnej. Z kolei impreza weselna to potężny wydatek. Specjaliści wyliczają, ze organizacja wesela w malej miejscowości (miasteczku ok 15 tysięcy mieszkańców) to koszt około 20 – 25 tysięcy złotych. W dużych miastach, jak poznań, Wrocław, Warszawa koszt wesela sięga niekiedy nawet 50 – 80 tysięcy złotych. Koszta potworne i trudno to wszystko udźwignąć bez kinetyczności brania kredytów. Tylko czy takie kredyty są nam na rękę? Oczywiście wesele to miła sprawa, ale spłacać jego koszty przez następnych dziesięć lat? To zaczyna zakrawać o absurd. Na pewno unikać powinniśmy takich kosztów i próbować znaleźć inne rozwiązanie sfinansowania tego wyjątkowego dnia.

Tagi: wesele, miłość, kredyt
Struktura strony

Najpopularniejsze

  • Wykształcenie ma kluczowe znaczenie, kiedy podejmuje się pierwszą w życiu pracę. Potem zaś, przy ko...
  • Ostatnimi czasy Polacy starają się coraz bardziej i intensywniej zbierać na przyszłość pieniądze. T...
  • Wizytówki są sztandarową pamiątką naszej firmy w rękach klienta.Gdy zastanawiamy się nad tym, jakie...

Oszczędzanie a stabilny kurs waluty

Co wspólnego z naszą skłonnością do oszczędzania pieniędzy ma kurs walutowy? Czy taka waluta jak euro i dolar rzeczywiście wpływają na stan naszych oszczędności? Oczywiście jak najbardziej, że tak. A co w ogóle mówi ekonomia i co oznacza pojęcie stab...