Niedobór wiedzy

Kredyty Wymagać od siebie, nawet, jeśli inni nie wymagają. To bardzo mądre słowa, ale również bardzo trudne do spełnienia. Duże znaczenie przy szukaniu pierwszej pracy ma dla absolwenta studiów wyższych, jego aktywność za czasów studenckich. Czy tylko skupił się na nauce tego co obowiązkowe, czy też znalazł czas na ogólny rozwój. Niektórzy twierdzą, że ludzie którzy znają się na wszystkim , tak naprawdę nie znają się na niczym. Jest to duży błąd, bo w czasach ciągłych zmian rynkowych, nastawianie się tylko na jedną rzecz może okazać się po prostu kluczem do biedy. Kiedy ma się podstawy ogólnej wiedzy, wówczas specjalizację można zrobić bardzo szybko. Najnowsze badania pokazują, ze Polacy coraz chętniej zmieniają pracę w ciągu swojego życia. Odsetek tych, którzy cały czas pracują w swoim zawodzie jest z każdym rokiem coraz niższy. Nie można również przesadzać z ambicją i zbyt dużym rozwojem. Trzeba stawiać sobie takie wymagania, które zdoła się unieść. Kiedy człowiek zajmuje się tysiącem różnych spraw, może stracić z oczu, to co najcenniejsze, swój biznes. Są ludzie którzy poświecili wszystko aby osiągnąć sławę jednym się to udało, niestety są i tacy którzy dziś są bezrobotni. Jednym z takich ludzi którym się w życiu udało był Bill Gates założyciel giganta Microsoft firmy tworzącej oprogramowania, Bill Gates aby osiągnąć to co ma porzucił studia i swoją rodzinną miejscowość i udał się aby rozpocząć swoją drogę do kariery, pomogło mu szczęście i przeczucie że kiedyś komputery będą w każdym domu i tak właśnie się stało. Obecnie Gates jest jednym z najbogatszych ludzi świata, w życiu zawodowym jak i prywatnym osiągnał wszystko co się dało.Takim ludziom można zazdrościć ale jeżeli my byśmy się postarali to nie ma problemu aby stać drugim Bill Gates.

Wyróżnia siętakże ryzyko czyste i spekulacyjne. U źródeł tego podziału leży wyodrębnienie alternatyw. Podział ten jest charakterystyczny zwłaszcza dla procesów, które wiążą się z rynkiem ubezpieczeń: - ryzyko czyste (pure risk) - występuje wówczas, gdy alternatywą do obecnego stanu jest wystąpienie straty, - ryzyko spekulacyjne (ang. speculative risk) to ryzyko, które siępojawia, kiedy nieznane przyszłe zdarzenia spowodować spowodować mogą straty lub zyski.

Tagi: serwis, ludzie, życie
Struktura strony

Najpopularniejsze

  • Nasz biznes ma się wyśmienicie ale nam ciągle mało. W każdym przedsiębiorstwie trzeba zmian i rozwo...
  • Widzisz braki na rynku pewnego towaru? Zacznij go produkować samodzielnie, bądź szybszy, lepszy i d...
  • Nikogo z nas chyba nie trzeba przekonywać do twierdzenia, że aby rozwinąć skrzydła na biznes potrze...

Nie zawsze dobre jednak potrzebne

Trzeba także pamiętać o tym, że zakładanie, a także prowadzenie własnego interesu wiąże się z pewnym ryzykiem. Zagrożenie powiększenia się tego ryzyka występuje wtedy, gdy na działalność człowieka mają duży wpływ czynniki zewnętrzne dlatego zawsze t...