Fotomodelki

Religia i wiara Jeszcze raz dyskutując na temat fotomodelek.. Czy jest to sprzedawanie swojej twarzy? Czy modelka biorąc pieniądze za udział w sesji tak naprawdę sprzedaje po części siebie? Hm..skoro tak to zapewne jeżeli ktoś maluje obraz kogoś, i płaci za pozowanie - to wtedy też jest sprzedawanie siebie? Nie sądzę. Dlatego też nie mówmy, że jest to sprzedawanie. Jest to - owszem- powiem rodzaj transakcji. Pozwalamy się fotografować - fotografowi w zamian za pieniądze.. I właśnie - pozwalamy sie fotografować. To tylko taki rodzaj pozwolenia. Pozwolenia na to, żeby nasze zdjęcie zdobiły, galerie fotografów, gazety, okładki. Fotomodelingu nie można, uznać jako sprzedaż. Sprzedaż siebie, to raczej coś innego, niż uśmiechanie się do zdjęć? Z resztą, jeżeli młoda osoba nadaje sie do tego i dostała ofertę to czemu nie? W końcu jest to dość dobry sposób na dorobienie pieniędzy. To na tej samej zasadzie co robienie biznesu na swoim talencie, tylko tu zamiast słowa talent jest słowo ''uroda'' a więc, nie powinniśmy się niczego czepiać. To na pewno nie sprzedaż ''siebie''.

Większość ludzi potępia fotomodelki jako, że sprzedają one swoją twarz, a niektóre nie tylko ją.. (wiadomo co mam na myśli). Ludzie nie lubią fotomodelek bo zazwyczaj są ładne, maja długie nogi i jeżeli są dobrze ustawione w tym co robią mają też dużo kasy. Zazdrość? Z pewnością. Jednak należy do tego podejść trochę inaczej. Pojedźmy do tego jak do zwykłego zawodu.. Przecież taka modelka tez musi się trochę narobić. (NAPRAWDĘ). Często musi stać w krótkim t-shircie podczas deszczu i zimnej pogody, albo pocić się w futrach w upały. Pozatym, nie wolno kojarzyć od razu modelki z pustością. Nie każdej uroda odbija do głowy. Po za tym, nie rozumiem problemu większości ludzi. Jeżeli kobieta ma swoje wdzięki, to dlaczego ma ich nie eksponować skoro nie straci na tym a nawet zyska? Dlatego zapewniam wszystkich zazdrosnych panów o swoje dziewczyny-modelki, wszystkie dziewczyny które oczerniają modelki bo im zazdroszczą i wszystkich innych którzy kierują się stereotypami. To nie łatwa wcale praca i przecież nie na wieczność. W końcu uroda wyparuje a modelka będzie musiała w końcu podjąć się 'normalnej pracy' wiec pomyślcie, że na każdego przyjdzie pora.

Kolejnym niezwykle interesującym zawodem związanym z fotografią jest zawód fotoreportera. Nie dość, że łączymy pasję, z pracą to jeszcze przy okazji dostajemy za to pieniądze i korzystamy z uroków podróży. Podróżujemy wtedy po różnych stronach świata i robimy masę zdjęć. Oczywiście nie może zostać fotoreporterem ktoś przypadkowy. Osoba która zamierza podjąć ten zawód musi znać się na fotografice, mieć jakieś kwalifikacje w tym zawodzie i mieć doświadczenie oraz dobry sprzęt. Jeżeli jednak spełniamy te wymogi, to otwiera się przed nami niezwykły zawód, pełen przygód. Nie jest oczywiście on tak bajeczny jak sie podoba, dobre zdjęcie- wymaga poświęcenia. Bagna, rzeki, owady, gorąco... Trzeba się poświęcać. Często trzeba wejść w trudno dostępne miejsca w celu jak najlepszego ujęcia. Jednak może to być pozytywne i cenny doświadczenie życiowe. Podróże, zdjęcia.. bajkowo i zachęcająco brzmi. Jak bardzo dużo radości może dać człowiekowi uwiecznianie chwil na fotografiach..Niezwykłe prawda?

Najpopularniejsze

  • Wycieczka jest to zorganizowany wyjazd po to, aby się odprężyć i zwiedzić nowe miejsca. Wycieczka j...
  • Każdy człowiek do czegoś dąży. Jeżeli ten cel jest materialny to musi mieć do tego pieniądze. Bez n...
  • Poltergeist jest to termin wywodzący się z języka niemieckiego. Przełożenie na język polski tego sł...

Ekonomiczne życie

W tej chwili ludzie żyją dostatnie, nie wszyscy jednak mają takie same dochody. Bez względu na to jakie byśmy nie mieli , to musimy umieć nimi zarządzać i o nie dbać. Nie sztuką jest bowiem wydawać, sztuką jest oszczędzać ale w sposób dla nas korzyst...