Gospodarstwa domowe - Marketing i pieniądze
Szacuje się, że obecnie w Polsce jest około 14 milionów gospodarstw domowych. 28,6 % tej liczby to gospodarstwa domowe, w których nikt nie pracuje, a 19, 9 % to emeryci, renciści, osoby czerpiące zysk z wynajmu mieszkań, dywidend, zasiłków, dzierżawienia ziemi oraz oszczędności. Najwięcej, bo ponad 75 % dochodu przeznaczane jest na bieżącą konsumpcje, czyli między innymi na żywność, ubrania, obuwie i środki czystości. Resztę pieniędzy przeciętne gospodarstwo domowe wydaje na ochronę zdrowia i opłaty. Polacy bardzo mało środków przeznaczają na oszczędności. Wynika to ze struktury dochodu i wydatków. Prawie wszystkie pieniądze są wydawane na dobra i usługi. Główny problem gospodarstw domowych wiąże się z podniesieniem standardu życia po przez uzyskiwanie wyższych zarobków. Niesie to za sobą zmiany kwalifikacji, miejsca zamieszkania i pracy. Innym, mniej radykalnym sposobem szukania oszczędności jest ograniczenie wydatków na przykład na gaz, energie elektryczną, czy telefon. Relacje między dochodami i wydatkami są zróżnicowane w zależności od regionu, w którym mieszkamy. Wpływa na to ilość miejsc pracy i popyt na towary.Produkty sypkie takie jak mąka czy cukier trzeba umieć w odpowiedni sposób przechowywać. Kupujemy je w torebkach papierowych, ale nie możemy ich właśnie w takiej formie przechowywać. Trzeba te produkty jak najszybciej przełożyć do pojemnika. Najlepsze są pojemniki szklane, ale mogą być też te plastikowe. Trzeba je szczelnie zamknąć żeby nie dostało się tam żadne powietrze. Dzięki temu ani mąka ani cukier nie ulegną zbyt szybko zepsuciu i będziemy mogli wykorzystać te produkty do końca. Przechowywanie jest bardzo ważne. Jeśli robimy ot niewłaściwie, to nasze produkty mogą się bardzo szybko zepsuć i nie będziemy mieć z nich żadnego pożytku. Mąkę i cukier można na razie kupić tylko w papierowych torebkach, ale jeśli chcemy je przechować, to trzeba koniecznie robić to w odpowiednich pojemnikach. Możemy kupić piękne ozdobne pojemniki, bo wybór jest naprawdę duży. Dlatego o stronę estetyczną przechowywania tego typu produktów nie musimy się wcale martwić.
Zasada stosowania kuponów polega na dostarczeniu nabywcy określonego certyfikatu, który upoważnia natychmiast bądź po uprzednim spełnieniu odpowiednich wymogów (np. po rozwiązaniu krzyżówki, napisaniu hasła) do nabycia danych produktów po obniżonej cenie. Akcje te obejmują zawsze ściśle określone produkty, a obniżona cena jest uwzględniona na kuponie w wartości bezwzględnej. Oferowane kupony oddziaływają nie tylko na wielkość obrotów produktów, które dzięki nim zostały nabyte, lecz także na obrót produktów, które należy nabyć, a kupon mógł być zrealizowany. Podobnie dzieje się, gdy kupony upoważniają do wylosowania określonych nagród.Gdy opakowanie jest wykorzystywane jako nośnik premii, można je umieścić w opakowaniu, przytwierdzić do niego lub wyraźnie zaznaczyć, że nabycie produktu w danym opakowaniu upoważnia do otrzymania premii albo wreszcie samo opakowanie uczynić premią. Przy umieszczaniu premii w opakowaniu stosuje się tworzywa przezroczyste lub opatrzone w przezroczyste okienko, tak aby premia była łatwo widoczna. Pojemnik ceramiczny stanowiący opakowanie kawy czy herbaty, który może służyć do przechowywania kolejnych zakupionych produktów, jest przykładem opakowania będącego premią. W tym przypadku kupujący płaci z reguły nieco wyższą cenę, niemniej jest ona niższa niż gdyby nabywca chciał kupić wymienione produkty oddzielnie, generalnie, opakowania jednostkowe warto wykorzystywać w różnorodnych formach promocji sprzedaży, ponieważ są one atrakcyjne dla wielu działań marketingowych.
Tagi: premia, produkt, marketing
Struktura strony
Najpopularniejsze
- Fotografia jest w pewnym rodzaju odgałęzieniem, dziedziną sztuki. Fotograf może różnie dobrze wy...
- Żeby zatrzymać czas, trzeba robić zdjęcia. By robić zdjęcia potrzebny jest nam aparat fotograficzny...
- Amazon to pierwszy ogólnoświatowy sklep internetowy. Prawdziwy prekursor. Mało kto wie jak ta firma...
broń kolekcjonerska
Wszyscy jesteśmy kolekcjonerami i nawet sobie nie zdajemy z tego sprawy. Najczęściej nasze kolekcjonerstwo polega na przetrzymywaniu zbiorów książek, które wraz z wiekiem zyskują również na wartości. Często w naszych zbiorach można odnaleźć pi...