gry miejskie poznań

Religia i wiara Jeżeli ktoś potrafi grać w Texas hold'em nauka gry w omahę zajmie mu dosłownie 30 sekund, tyle wystarczy aby podać różniące się zasady między tymi dwoma grami. Pierwsza różnica polega na tym iż zamiast dwóch kart własnych na początku rozdania, otrzymuje się cztery. Druga i ostatnią różnicą jest to, iż w holdemie istniała możliwość stworzenia pięciokartowego układu nawet ze wszystkich pięciu kart wspólnych. W Omaha jest taki wymóg iż trzeba koniecznie wykorzystać dokładnie dwie karty własne i trzy wspólne, nie mniej nie więcej. To by było na tyle jeśli chodzi o wyjaśnienie zasad omahy. Sam zadaje sobie pytanie czemu ona nie jest tak samo popularna jak Texas, przecież właściwie niczym się nie różnią. Jednak jest jedna rzecz, której wiele osób nie dostrzeże na pierwszy rzut oka. Chodzi o to, że jeśli w Omaha otrzymuje się aż cztery karty własne, zwiększa się udział szczęścia w grze. Więcej zależy od kart jakie otrzymasz, jest to zupełnie co innego niż w Texas, gdzie mając tylko dwie karty możesz z nimi zrobić wszystko i najsłabszym układem jakim jest siódemka i dwójka pokonać najlepsze karty czyli parę asów.

Pięciokartowy poker dobierany jest chyba najpopularniejszym i każdy kto nawet w niego nie grał musiał o nim słyszeć. Jeszcze sto lat temu była to najpopularniejsza gra na dzikim zachodzie. Dla zwykłego obserwatora gra może wydawać się niezwykle nudna i opierająca się jedynie na szczęściu, nic bardziej mylnego. Dobry gracz w tę odmianę musi posiadać niezwykłe umiejętności. Dodatkowo gdy gra się na pieniądze gra nabiera dodatkowego smaczku i nikt już nie powie że jest nudna. Zasady są dość proste. Aby nauczyć się jakiejkolwiek odmiany pokera, poker pięciokartowy dobierany jest zawsze najlepszy na start. Każdy z graczy otrzymuje pięć kart z których musi ułożyć jak najlepszy układ, a układy są następujące: wysoka karta, para, dwie pary, trójka, strit, kolor, full, kareta i na koniec poker oraz poker królewski. Po otrzymaniu kart następuje runda licytacji, po niej każdy z graczy może wymienić dowolną liczbę kart co jest niezwykle ważnym elementem rozdania, który może całkowicie zmienić przebieg rozgrywki. Na koniec jest jeszcze jedna runda licytacji po której każdy z graczy pozostałych w rozdaniu pokazuje karty. Gracz posiadający najlepszy układ zgarnia pulę.

Omaha high-Low bądź też inną często spotykaną nazwą jest Omaha 8 or better jest odmianą zwykłej omahy. Zasady są bardzo podobne, każdy gracz otrzymuję cztery karty własne, których przeciwnicy nie widzą, oraz w trakcie rozdania jest wykładanych na stół pięć kart wspólnych, z których każdy może skorzystać. Najważniejszą i bodajże jedyną różnicą między tą odmianą a zwykłą omahą jest fakt iż pula jest dzielona pomiędzy najwyższym i najniższym układem w grze skąd wzięła się nazwa gry. O ile praktycznie każdy interesujący się pokerem rozpoznaje najwyższe układy pokerowe, to ze wskazanie tych które mogą wygrać jako te najniższe może mieć problem. Układy mogące walczyć o pulę dla układu najniższego muszą zawierać wszystkie karty poniżej ósemki, oraz nie mogą zawierać żadnej pary. Kolor ani strit nie zabierają szansy na wygranie puli. Najsilniejszym układem low jest tak zwany Wheel czyli karty po kolei od asa do piątki. Jeżeli na koniec rozdania nikt nie będzie miał układu low, to cała pulę wygrywa gracz z najsilniejszym układem w grze, zgarniając obydwie części puli dla układu low i high.

Najpopularniejsze

  • Gdzie szukać pracy? Wiele osób szuka dobrych ofert pracy. Jednakże mało komu się to tak naprawdę ud...
  • Aleister Crowley to postać dobrze znana osobom, których fascynuje magia i wszystko, co z nią związa...
  • Wszyscy jesteśmy kolekcjonerami i nawet sobie nie zdajemy z tego sprawy. Najczęściej nasze kolekcjo...

Szachy

Szachy to nie tylko gra dla dorosłych. Wiedza o tym zwłaszcza psycholodzy i pedagodzy, którzy zachęcają do tego, by grać w tę grą z dziećmi. Co ciekawe - taka "rywalizacja" będzie kształciła nie tylko nasze pociechy, ale i nas samych. Granie w szachy...