Żeglarstwo

Religia i wiara Windsurfing jest jednym z tych sportów, który z roku na rok jest popularniejszy. I to nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Ale żeby daleko nie szukać... nie ma wody, na której podczas sezonu letniego nie można by spotkać surferów. Nie wszystkie jednak akweny wodne się do windsurfingu nadają. Nie w każdym miejscu bowiem są odpowiednie wiatry.ajlepszym miejsce w Polsce do windsurfingu jest Zatoka Pucka, w drugiej kolejności wymienia się Zalew Szczeciński. Tak naprawdę nie trzeba jednak jechać nad morze. Całkiem przyjaźnie wieje także na dużych jeziorach, a takich można znaleźć na całym Pomorzu setki. Jednym z ciekawszych miejsc jest Miedwie, piąte co do wielkości jezioro w kraju leży w województwie zachodniopomorskim, tuż przy miejscowości Stargard Szczeciński. W kilku miejscach tego jeziora są bardzo korzystne wiatry dla uprawiania windsurfingu. Latem można się tam nawet zapisać do szkółki surfowania i uczyć się pod bacznym okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Ładnych wizualnie wód w Polsce nie brakuje. Od wodospadów w Tarach, po rzeki, jeziora, zalewy, zatoki i Morze Bałtyckie. Sporo tego, ale z punktu widzenia uprawiania sportów wodnych, nie każda woda jest do wykorzystania. Największa popularnością cieszą się oczywiście jeziora, w których można się najzwyczajniej w świecie wykąpać i popływać. Najtrudniej mają miłośnicy żeglarstwa. Ci bowiem prócz wody potrzebują jeszcze dobrych wiatrów, a te nie wszędzie są przyjazne i skore "do współpracy".Najlepiej żeglować jest na morzu, ale do tego potrzebna jest solidna łódź na pewno pierwszą lepszą żaglówką na Bałtyk wypływać nie powinniśmy. W całkiem dobre żeglarsko wiatry zmaleć można na Zalewie Szczecińskim. Chwali się także akweny położone nieopodal Mierzei Helskiej. W drugiej kolejności stawia się wody słodkie, stojące. Tutaj oczywiście dwa Polskie giganty: Śniardwy i Mamry. W drugiej kolejności wymienia się zachodniopomorskie Miedwie. Na tych jeziorach korzystnych wiatrów nie brakuje i na pewno żeglarze będą mieli niezłą frajdę pływając po tych wodach.

Zalew Szczeciński jest jednym z ciekawszych miejsc do żeglowania w Polsce. Gdy tylko rozpoczyna się sezon, na podszczecińskie wody wypływają setki jachtów. Z reguły należą one do marynarzy lub byłych pracowników żeglugi, których w mieście portowym Szczecin nie brakuje. Po Zalewie pływają także miłośnicy żeglarstwa z innego portowego miasta, Świnoujścia. Z roku na rok jachtów i żaglówek przybywa, ceny bowiem za taki sprzęt są coraz niższe, a fanów żeglarstwa jest coraz więcej. Taką formą rekreacji zainteresowali się nawet ci, którzy do wielkich wód mają daleko. To jednak nie jest już przeszkodą, jacht można spokojnie powierzyć strzeżonym przystaniom, można także sobie żaglówki wynajmować. Takich wypożyczalni także jest już w Polsce sporo. Wszystko to kwestia kasy i ochoty pielęgnowania pasji.Szacuje się, że nad Zalewem Szczecińskim cumuje ponad dwa tysiące jachtów! To duża liczba, a jeśli do tego dodać jeszcze żaglówki, to łatwo wyobrazić sobie "ruch" na wodach szczecińskiego Zalewu.

Najpopularniejsze

  • Grzyb jest to roślina. Grzyb występuje tylko w określonej porze roku jaką jest jesień ponieważ tylk...
  •  Nie chcesz produkować własnych towarów? Warto rozejrzeć się po rynku i zacząć importować produk...
  •  Większość dostępnych dla społeczeństwa publicznych basenów to baseny wewnętrzne, znajdujące się w...

Zyski przedsiębiorstwa wobec reszty

Niemal każdy jest tego zdania, że pomnażanie zysków jest jedyną rzeczą do której powinno dążyć przedsiębiorstwo. Jednak powiększanie zysków nie powinno być jedyną motywacją do prowadzenia biznesu. Przychody działalności gospodarczej są to wszystkie k...