Życie prywatne

Kredyty Często ludzie poświęcają się swojej pracy do samego końca. Pracują dużo, często i nie mają czasu na życie prywatne. Często zdarza się, że są to właśnie kobiety, które pragną za wszelką cenę udowodnić wszystkim, że są coś warte właśnie przez robienie kariery zawodowej. Często jednak zapominają o swoim życiu prywatnym. Nim się obejrzą, dobiegają już 40 roku życia i chociaż mają luksusowy samochód i fajny dom, to nikogo w nim nie ma. Kobiety, które pragną wyleczyć się ze swoich kompleksów poprzez pracę, niestety tracą swoje życie. Czasami zadowalają się przypadkowymi znajomościami, ale nie tworzą stałych związków. Czasami są zupełnie samotne, bo nikt ich po prostu nie chce. Wszyscy mogą je podziwiać za sukcesy w pracy, ale nikt nie chce się z takimi fanatyczkami wiązać, co jest źródłem depresji u tego typu kobiet. Jeśli decydujemy się na robienie wielkiej kariery, trzeba mieć umiar w tym, co robimy, bo życie szybko przemija i nie warto tracić go na siedzenie w biurze, nawet, jeśli jest to bardzo ładne biuro. Kariera często ma wpływa na życie rodzinne. Osoba robiąca karierę w show biznesie często zapomina, lub po prostu nie ma czasu na obowiązki związane z rodziną. Dlatego nierzadko mają miejsce liczne rozstania, rozwody i separacje. Przeważnie najbardziej pokrzywdzone w takich sytuacjach są dzieci. Niektórzy stawiający karierę ponad wszelkie inne wartości nie zakładają rodzin. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że nie krzywdzi się w ten sposób bliskich, ale może się okazać, że sukces nie przynosi wcale szczęścia w życiu. Człowiek sukcesu po zebraniu pokaźnej sumki na koncie w Szwajcarii często zdaje sobie sprawę, że jest samotny i nie ma z kim podzielić się owocami kariery.

Tradycyjne sposoby motywowania to głównie nagradzanie dobrych zachowań, tzn. jeśli pracujemy więcej i lepiej - dostajemy więcej. Nagroda sprawia, że pracownik powtarza nagrodzone zachowania. Problem polega na tym, by dobrać właściwą nagrodę dla pracownika - dla każdego z nich nagroda może być zupełnie coś innego. Panuje powszechna opinia, że pieniądze są najlepszym czynnikiem motywującym do pracy. Gdy wiecie, że dla waszego najlepszego pracownika to one stanowią podstawę wyboru miejsca pracy, możecie się zastanowić, w jaki sposób wykorzystać je, aby przekonać go do pozostania w waszej firmie. Pamiętajmy przy tym, że gdy pracownicy mają już wystarczające środki na utrzymanie siebie i swojej rodziny, istotniejsze stają się inne sposoby motywowania. Dla pracownika ważna jest informacja o tym, jak oceniamy jego pracę. Wielu menedżerów koncentruje się na wyłapywaniu błędów i omawianiu ich z pracownikami. Zapominają, że podkreślanie dobrych stron też jest potrzebne. Stąd dość częstym powodem zmiany pracy jest właśnie nie docenienie pracownika przez pracodawcę lub przełożonego.

Tagi: komis, życie, praca
Struktura strony

Najpopularniejsze

  • Zwierzęta są bardzo częstym motywem filmowych ekranizacji. W nowoczesnej historii kina figuruje co ...
  • W tej chwili ludzie żyją dostatnie, nie wszyscy jednak mają takie same dochody. Bez względu na to j...
  • Gdzie szukać pracy? Wiele osób szuka dobrych ofert pracy. Jednakże mało komu się to tak naprawdę ud...

Czy warto korzystać z porad finansowych oraz poradnik giełdowy

W tym artykule napisze wam o tym czy warto korzystać z porad finansowych, przede wszystkim na portalu finansowym. Portal finansowy często oferuje nam spore możliwości i sporo ciekawych porad. Porady są różnego rodzaju, mamy tutaj porady związane niem...