Kredyt jedyną szansą na własny dom

Kredyty Miłość to nie tylko piękne, niezapomniane uczucia zniewalające nasz umysł i ciało… To także doskonały temat na powieść, wiersz, sonatę, czy baśń. Dział ksiąg o miłości nazywa się literaturą piękną, ze względu na swoją treść. Od kiedy tylko ludzi zaczęli pisać książki, miłość była nieodłączaną ich częścią. Uczucie to występuje właściwie większości tytułów, nie tylko tych o tematyce miłosnej. Temat miłości jest wszechobecny, pojawia się w prasie, w radiu, telewizji i życiu codziennym. Dlatego wiele autorów i autorek zapragnęło uwiecznić niesamowite historie miłosne w swoich dziełach.

Kilka z nich na przestrzeni wieków osiągnęło status światowej sławy. W nich główni bohaterowie potrafili poświęcić własne życie w imię idei i uczucia miłości. Najsławniejsze z nich to oczywiście „Romeo i Julia”, „Hamlet” i „Sen nocy letniej” autorstwa Williama Shakespeare’a. Oczywiście to nie jedyne książki o miłosnej tematyce, ale te najważniejsze. W dzisiejszych czasach również wielu autorów podróżuje w swoich dziełach po miłosnych rozdrożach. Ale dzisiaj są to przeważnie wyciskacze łez dla kobiet. Skąd miłość artykule o kredytach?Tutaj nam chodzi przede wszystkim o nowożeńców, którzy zaraz po ślubie (a czasami nawet przed) postanawiają zamieszkać razem. Decyzja na pewno cieszy, tyle że o mieszkanie dużo trudniej. Dla wielu młodych małżeństw i młodych rodziny jedyną szansa są różnego rodzaju kredyty mieszkaniowe. Kredyty mieszkaniowe znajdują się w ofercie wielu banków. Tyle że możliwość ubiegania się o takowe kredyty ni jest zadaniem łatwym. Jak wiadomo, ceny nieruchomości są szalenie wysokie. Toteż samo branie kredytów wiąże się tutaj z zadłużaniem na wiele lat, niekiedy rodziny muza spłacać takie kredyty nawet trzydzieści lat. To przerażające, ale dla wielu rodzi to jedyne wyjście z tej trudnej sytuacji. Wciąż problem mieszkalnictwa dotyka Polaków, a kolejne rządy niewiele robią, bo pomóc tym, który nie stać na kupno własnego mieszkania. I żadne programy typu „Rodzina na swoim” naszej opinii o rządzie Tuska nie zmienią. Kredyty mieszkaniowe nie są korzystne z punktu widzenia czasu. Oczywiście z jednej strony możemy kupić mieszkanie, dom czy inną nieruchomość. Ale nie ma się co oszukiwać – okupione et to wieloletnimi wyrzeczeniami. Co pożyczając od banku trzysta tysięcy złotych często musimy w trzydzieści lat oddać dwa razy tyle. Przerażająca wizja naszych finansów, ale niestety z tym nic się nie da zrobić. Na to bankom pozwala rząd, więc te „kroją” nas, jak tylko chcą. Wiedzą, ze tak czy owak kredyty mieszkaniowe brac będziemy musieli. I w ten sposób piękna, literacka i życiowa miłość przeradza się w kredyty, których nie da się spłacić w ciągu kilku lat. Skoro innej rady nie ma, to wypada jedynie młodym ludziom życzyć szczęścia podczas wizyty w banku. Bo skoro się już zdecydowali na te kredyty, to lepiej żeby je dostali. Bo życie z przekonaniu o biedzie i bez własnego M4 to prawdziwa tragedia.

Tagi: miłość, nauka, kredyt
Struktura strony

Najpopularniejsze

  • Jak się okazuje, rowery są dla każdego z nas, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Co najważniej...
  • Jak wiadomo pieniądze towarzyszą nam niemal w każdej sferze życia, są bardzo istotną rzeczą przy na...
  • Pojęcie samospalenia można rozumieć dwojako. W pierwszym przypadku jest to dosyć spektakularna form...

Gospodarstwa domowe - Marketing i pieniądze

Szacuje się, że obecnie w Polsce jest około 14 milionów gospodarstw domowych. 28,6 % tej liczby to gospodarstwa domowe, w których nikt nie pracuje, a 19, 9 % to emeryci, renciści, osoby czerpiące zysk z wynajmu mieszkań, dywidend, zasiłków, dzierżawi...