Turnieje MTT

Religia i wiara Jak sama nazwa wskazuje, takie turnieje są rozgrywane przy udziale większej ilości graczy. Mogą być rozgrywane w formie sit and go, oraz jako regularne turnieje. Może w nich brać udział od 18 osób (lub 12 przy stołach sześcioosobowych) do nawet kilkunastu tysięcy. Turnieje wielostolikowe są najbardziej popularnymi turniejami gdyż w takiej formie odbywają się najważniejsze zawody pokerowe. Przy dużej ilości graczy i nie małym wpisowym do turnieju, pule nagród sięgają kolosalnych wymiarów. Gra w takich turniejach sprawia niemałą radość, zwłaszcza gdy dojdziemy do płatnych miejsc. Takie turnieje mogą być rozgrywane jako shoot-out (czyli zwycięzca jednego stolika, przechodzi do kolejnego spotykając się w nim z pozostałymi zwycięzcami) albo normalnie, czyli liczba stołów jest dopasowana do liczby graczy, i praktycznie przez cały turniej mamy komplet graczy przy stole, ta sytuacja zmienia się dopiero pod sam koniec, gdy pozostaje już dosłownie kilkunastu zawodników. Ogólnie przyjęte jest że wielkim sukcesem w takich turniejach i jednocześnie marzeniem wszystkich graczy, to dotarcie do stolika finałowego.

Heads up czyli gra jeden na jednego jest formą turnieju sit and go, każdy z graczy otrzymuje na początek taką samą ilość żetonów i gra zazwyczaj trwa kilkadziesiąt minut. Niektórzy mogą twierdzić że taka gra jest łatwym sposobem do wyłonienia najlepszego pokerzysty, nic bardziej mylnego. W takim sposób owszem można wyłonić mistrza, ale tylko gry jeden na jednego. Ponieważ ktoś kto zupełnie sobie nie radzi w heads up może być niesamowity w grze na dziewięć osób i na odwrót. Ktoś wiecznie przegrywający na pełnych stolikach może być niepokonany w grze jeden na jeden. Część osób może twierdzić iż w takiej grze liczy się tylko to jakie karty dostaną zawodnicy. Tak oczywiście nie jest. W takiej grze blefy nabierają jeszcze większego znaczenia. Umiejętności w takiej grze jednak przydają się każdemu gdyż bez tego niemożliwością jest wygranie jakiegokolwiek innego turnieju. Jak wiadomo pod koniec zawsze muszą zostać dwie osoby i rozgrywany jest heads up. Jednak w turniejach jest ta różnica że gdy dochodzi do heads upu zawodnicy nie mają równej ilości żetonów a te które sobie wypracowali w trakcie gry.

Co roku odbywają się mistrzostwa w pokerze, tak zwane world series of poker. Zwykle odbywają się w stolicu hazardu czyli oczywiście Las Vegas. Wybór turniejów jest bardzo duży, ostatnio było ich ponad pięćdziesiąt. Każdy na pewno znajdzie cos dla siebie. Oprócz tego że są turnieje rozgrywane w kilka różnych odmian pokera, to do tego każda z nich ma turnieje z różnym wpisowym oraz o różnej strukturze Blindów. Są rozgrywane z limitem, bez limitu oraz limitem puli. Oczywiście nie ma mowy o turniejach jednostolikowych ze względu na liczbę chętnych, ale są rozgrywane w formie shoot-out. Czyli aby przejść dalej należy pokonać wszystkich graczy ze swojego stolika. Tak naprawdę tylko dwa turnieje są najważniejsze. Jeden z nich to HORSE z ogromnym wpisowym 50,000$ przyciągający największe gwiazdy ze świata pokerowego, taki turniej pozwala wyłonić najlepszego pokerzystę obecnego roku. Drugim turniejem są mistrzostwa w Texas hold'em no-limit. W tym turnieju zawsze bierze udział największa liczba zawodników, tak więc pozwala wyłonić najlepszego pokerzystę radzącego sobie w dużych turniejach, oczywiście tylko w odmianie Texas hold'em, ale to właśnie ona jest najbardziej popularna.

Najpopularniejsze

  • Słowo marketing pochodzi od angielskiego "market" i oznacza zajmowanie się rynkami. W literaturze p...
  • Łowienie drapieżnej ryby to wyzwanie. Szczupak, okoń, sandacz czy w końcu sum i węgorz to gatunki r...
  • Mecz jest to typowa rozrywka dla mężczyzn, ponieważ oni kochają ten rodzaj sportu. Mecze to inaczej...

Grzyby trujące

Grzyby trujące to takie które nie nadają się do jedzenia. Grzyby są bardzo smaczne ale trzeba z nimi uważać ponieważ nie wszystkie są jadalne czyli jest grupą która może spowodować u nas choroby przewodu pokarmowego a nawet śmierć. Grzybów trujących ...