Turnieje MTT

Religia i wiara Jak sama nazwa wskazuje, takie turnieje są rozgrywane przy udziale większej ilości graczy. Mogą być rozgrywane w formie sit and go, oraz jako regularne turnieje. Może w nich brać udział od 18 osób (lub 12 przy stołach sześcioosobowych) do nawet kilkunastu tysięcy. Turnieje wielostolikowe są najbardziej popularnymi turniejami gdyż w takiej formie odbywają się najważniejsze zawody pokerowe. Przy dużej ilości graczy i nie małym wpisowym do turnieju, pule nagród sięgają kolosalnych wymiarów. Gra w takich turniejach sprawia niemałą radość, zwłaszcza gdy dojdziemy do płatnych miejsc. Takie turnieje mogą być rozgrywane jako shoot-out (czyli zwycięzca jednego stolika, przechodzi do kolejnego spotykając się w nim z pozostałymi zwycięzcami) albo normalnie, czyli liczba stołów jest dopasowana do liczby graczy, i praktycznie przez cały turniej mamy komplet graczy przy stole, ta sytuacja zmienia się dopiero pod sam koniec, gdy pozostaje już dosłownie kilkunastu zawodników. Ogólnie przyjęte jest że wielkim sukcesem w takich turniejach i jednocześnie marzeniem wszystkich graczy, to dotarcie do stolika finałowego.

Heads up czyli gra jeden na jednego jest formą turnieju sit and go, każdy z graczy otrzymuje na początek taką samą ilość żetonów i gra zazwyczaj trwa kilkadziesiąt minut. Niektórzy mogą twierdzić że taka gra jest łatwym sposobem do wyłonienia najlepszego pokerzysty, nic bardziej mylnego. W takim sposób owszem można wyłonić mistrza, ale tylko gry jeden na jednego. Ponieważ ktoś kto zupełnie sobie nie radzi w heads up może być niesamowity w grze na dziewięć osób i na odwrót. Ktoś wiecznie przegrywający na pełnych stolikach może być niepokonany w grze jeden na jeden. Część osób może twierdzić iż w takiej grze liczy się tylko to jakie karty dostaną zawodnicy. Tak oczywiście nie jest. W takiej grze blefy nabierają jeszcze większego znaczenia. Umiejętności w takiej grze jednak przydają się każdemu gdyż bez tego niemożliwością jest wygranie jakiegokolwiek innego turnieju. Jak wiadomo pod koniec zawsze muszą zostać dwie osoby i rozgrywany jest heads up. Jednak w turniejach jest ta różnica że gdy dochodzi do heads upu zawodnicy nie mają równej ilości żetonów a te które sobie wypracowali w trakcie gry.

Co roku odbywają się mistrzostwa w pokerze, tak zwane world series of poker. Zwykle odbywają się w stolicu hazardu czyli oczywiście Las Vegas. Wybór turniejów jest bardzo duży, ostatnio było ich ponad pięćdziesiąt. Każdy na pewno znajdzie cos dla siebie. Oprócz tego że są turnieje rozgrywane w kilka różnych odmian pokera, to do tego każda z nich ma turnieje z różnym wpisowym oraz o różnej strukturze Blindów. Są rozgrywane z limitem, bez limitu oraz limitem puli. Oczywiście nie ma mowy o turniejach jednostolikowych ze względu na liczbę chętnych, ale są rozgrywane w formie shoot-out. Czyli aby przejść dalej należy pokonać wszystkich graczy ze swojego stolika. Tak naprawdę tylko dwa turnieje są najważniejsze. Jeden z nich to HORSE z ogromnym wpisowym 50,000$ przyciągający największe gwiazdy ze świata pokerowego, taki turniej pozwala wyłonić najlepszego pokerzystę obecnego roku. Drugim turniejem są mistrzostwa w Texas hold'em no-limit. W tym turnieju zawsze bierze udział największa liczba zawodników, tak więc pozwala wyłonić najlepszego pokerzystę radzącego sobie w dużych turniejach, oczywiście tylko w odmianie Texas hold'em, ale to właśnie ona jest najbardziej popularna.

Najpopularniejsze

  • Ten artykuł będzie o gospodarce w Polsce. Różni się ona znacznie od gospodarki opisywanego tutaj US...
  • Zanim zacznie się oglądać program TV warto zapoznać się z różnymi propozycjami programowymi na dany...
  • Marketing pojawił się w rezultacie rozległych przemian w rzeczywistości społeczno-gospodarczej. Rod...

Gospodarka USA

Ten artykuł będzie o gospodarce USA – największej gospodarce świata. USA to kraj ogromny z ogromnymi tradycjami. Jest to też posiadacz największej gospodarki krajowej na świecie. Szacuję się, że wartość PKB w USA dla jego gospodarki to uwaga 14 bilio...