Telewizja

Religia i wiara Telewizja służy do przekazywania dźwięku i obrazu na odległość. Transmisja przebiega w ten sposób że w miejscu skąd jest przekaz umieszcza się mikrofony i kamery które rejestrują sygnał który jest później wysyłany do dowolnego miejsca którym może być na przykład studio telewizyjne lub odbiornik telewizyjny. W odbiorniku sygnał przetwarzany jest z powrotem na obraz i dźwięk. W roku tysiąc dziewięćset dwudziestym ósmym po raz pierwszy transmitowano transmisję z Londynu do Nowego Jorku. Obraz przekazu był czarno biały ale wkrótce bo po około siedmiu miesiącach wystartowała telewizja kolorowa. Pierwsza stacja telewizyjna w Polsce powstała w roku tysiąc dziewięćset trzydziestym szóstym a pierwszy przekaz audycji odbył się w tysiąc dziewięćset trzydziestym dziewiątym roku. Pierwszą audycję uświetnił występ Mieczysława Folga. Później wyemitowano pierwszy film którym była Barbara Radziwiłłówna. Obecna telewizja to przekazy tradycyjne w wersji kolorowej, przekazy w jakości HD oraz telewizja cyfrowa która coraz szybciej wchodzi na rynek przekazów telewizyjnych.

Są różne sposoby nadawania sygnału telewizyjnego. Wyróżniamy następujące rodzaje telewizji: telewizja naziemna, telewizja cyfrowa, telewizja internetowa, telewizja kablowa, telewizja satelitarna, telewizja mobilna. Podstawowymi polskimi nadawcami programów telewizyjnych są Telewizja Polska, telewizja Polsat, telewizja TVN, Canal+, Telewizja N, HBO Polska, Diskovery Polska. W Polsce występują telewizje państwowe oraz prywatne. Kazda z telewizji oferuje różnorodny program począwszy od programów informacyjnych poprzez programy rozrywkowe, tematyczne, dla dorosłych i dla dzieci. Bardzo popularne i często oglądane są również wszelkiego rodzaju programy typu reality show. Praktycznie większość kanałów telewizyjnych oferuje w swym programie filmy i programy tylko dla określonej grupy wiekowej. Oglądając program TV wraz z dziećmi warto zwrócić uwagę na znaczki pojawiające się na ekranie. Żółty trójkąt na ekranie ma wpisaną liczbę siedem, dwanaście lub szesnaście i jest to określenie dolnej granicy wiekowej widza.

Oprócz żółtego trójkąta na ekranie można zobaczyć czerwone koło lub punkt i wtedy na pewno program TV przeznaczony jest tylko dla widzów dorosłych którzy ukończyli osiemnaście lat. Innym oznaczeniem jest zielone kółko lub zielony punkt wtedy te programy mogą oglądać wszyscy bez względu na wiek od najmłodszych telewidzów aż po dorosłych. Informacje o tym dla kogo przeznaczony jest dany program TV wyświetlane są przez cały czas trwania programu w lewym lub prawym górnym rogu ekranu telewizyjnego. Podczas oglądania programów TV warto zwrócić uwagę nie tylko na oznaczenia programów dotyczące grupy wiekowej słuchaczy ale również należy zwrócić uwagę na to ile czasu spędza się przed telewizorem. Takie długotrwałe i systematyczne oglądanie programów TV może prowadzić do uzależnienia. Szczególnie na tą przypadłość narażone są dzieci gdyż program TV może tak wciągnąć że zapominają o zadaniach i nauce. Według przeprowadzonej sondy w tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątym dziewiątym roku prawie pięćdziesiąt procent dzieci ma odbiornik telewizyjny w pokoju przeznaczonym do nauki, około czterdziestu procent ma telewizor w sypialni.

Najpopularniejsze

  • Amsterdam Dance Misson jest w pewnym sensie przeciwieństwem Openera, gdyż do Poznania przyjeżdżają ...
  • W grach komputerowych można zarobić niesamowite pieniądze. Niejednokrotnie są to pieniądze znacznie...
  • Sport jest zdrowy, to oczywistość. Więc dlaczego nie połączyć przyjemnego z pożytecznym i nie zająć...

Wycieczka

Wycieczka jest to zorganizowany wyjazd po to, aby się odprężyć i zwiedzić nowe miejsca. Wycieczka jest świetną rozrywka, ponieważ sami ja planujemy a to już dostarcza nam radości, poza tym możemy odpocząć od pracy i codziennych zmagań ponieważ opuszc...