Szara strefa

KredytySzara strefa niewątpliwie jest dość istotnym problemem. Myślę, iż każdy tak naprawdę się ze mną co do tej kwestii zgodzi. W Polsce szara strefa jest dość duża. Nie pamiętam dokładnie jaki to jest procent, ale na pewno nie mały. Wiele osób nawet mając podstawowe miejsce pracy i tak kombinuje zawsze coś na boku. I nie ma co do tej kwestii kompletnie żadnych wątpliwości. Trzeba by teraz zatem wyjaśnić czym tak naprawdę w ogóle jest owa szara strefa. Otóż szarą strefą określamy grupę ludzi, która zarabia na czarno. Krótko mówiąc jest to grupa ludzi, która pracuje, ale nie odprowadza od tego podatku. Z całą pewnością można powiedzieć, że szara strefa jest prawdziwą zmorą dla budżetu państwa. Co prawda dziury budżetowej nie da się tym zapchać, jednakże na jakieś małe podwyżki dla jakiejś tam grupy zawodowej chyba by wystarczyło. Niewątpliwie więc można powiedzieć, że szara strefa szkodzi państwu, czyli szkodzi również automatycznie każdemu z nas. Od czego zależy wielkość owej szarej strefy? W dużej mierze wielkość owej szarej strefy zależy od tego, jak wysokie są w danej chwili progi podatkowe. Wiadomo jest, iż są one wyższe, tym większa jest automatycznie szara strefa. Natomiast im są niższe, tym mniej ludzi pracuje na czarno i bierze się za legalną pracę. Oczywiście nie można powiedzieć, że ludzie zarabiający w szarej strefie są nieuczciwi. Pracują w końcu jak najbardziej uczciwie na swoje pieniądze. Niejednokrotnie nawet zdecydowanie ciężej niż ludzie pracujący normalnie. Oczywiście będąc w szarej strefie nie można liczyć na jakieś szczególnie duże zarobki, chociaż oczywiście jeśli tylko będziemy mieli szczęście, to możemy trafić na bardzo dobre zajęcie w szarej strefie. Z całą pewnością więc można powiedzieć, iż szara strefa jest przeszkodą, z którą byłoby sobie trzeba jakoś poradzić. Jednakże prawdę mówiąc póki co jest to w ogóle niemożliwe. W końcu zawsze się znajdą ludzie, którzy nie będą chcieli oddawać państwu ani złotówki z tego, co sami wcześniej zarobili. Jednakże niestety, podatki są smutnym obowiązkiem.

Własna firma Zdecydowanie coraz więcej młodych osób decyduje się na założenie własnej firmy. I nie ma w tym tak naprawdę kompletnie nic dziwnego. Jest to jak najbardziej rzecz naturalna. W końcu każdy z nas chciałby być szefem tylko i wyłącznie dla samego siebie. Nie ma przecież większej wygody. Jednakże w praktyce okazuje się, że jest zupełnie inaczej. A to dlatego, że będąc szefem dla samego siebie trzeba być bardzo mocno zmobilizowanym i trzeba jednocześnie mieć duże samozaparcie. Bez tego bowiem kompletnie i absolutnie nic się nie zrobić. Nie ma w ogóle takiej możliwości. W końcu aby nasza własna firma jakoś dobrze funkcjonowała trzeba wszystko dobrze zaplanować i zorganizować. Bez tego bowiem absolutnie nie ma na nic szans na rozwój naszej firmy. A przecież to właśnie o rozwój naszej firmy nam chodzi. Stabilny rozwój organizacji jest bowiem jest absolutnie podstawowym celem.

Tagi: oferta, cena, praca
Struktura strony

Najpopularniejsze

  • Marketing pojawił się w rezultacie rozległych przemian w rzeczywistości społeczno-gospodarczej. Rod...
  • Amazon to pierwszy ogólnoświatowy sklep internetowy. Prawdziwy prekursor. Mało kto wie jak ta firma...
  • Nie tylko w biznesie można dużo zarobić. Zresztą i sport łączy się z biznesem. Wielu sportowców po ...

Fotomodelki - Start

Jeszcze raz dyskutując na temat fotomodelek.. Czy jest to sprzedawanie swojej twarzy? Czy modelka biorąc pieniądze za udział w sesji tak naprawdę sprzedaje po części siebie? Hm..skoro tak to zapewne jeżeli ktoś maluje obraz kogoś, i płaci za pozowani...