Szachy

Religia i wiara Szachy to nie tylko gra dla dorosłych. Wiedza o tym zwłaszcza psycholodzy i pedagodzy, którzy zachęcają do tego, by grać w tę grą z dziećmi. Co ciekawe - taka "rywalizacja" będzie kształciła nie tylko nasze pociechy, ale i nas samych. Granie w szachy jest korzystne dla naszych milusińskich. W ten sposób dzieci kształtują nie tylko pamięć, ale i przede wszystkim logiczne myślenie. Jeśli nauczymy ich ruchów i kilku podstawowych strategii, to na pewno będziemy mieli groźnego rywala po drugiej stronie szachownicy. Dzieci bowiem są niezwykle kreatywne, a co za tym idzie - nieprzewidywalne. Jeśli zaczniemy regularnie grywać z naszymi dziećmi w szachy, to więcej niż pewne, że niejednokrotnie zmodyfikują strategie wielkich mistrzów i same zaczną "kombinować" by nas ograć. A granie z nieprzewidywalnym przeciwnikiem jest niezwykłym wyzwaniem. Przy tym oczywiście nasze dziecko będzie się uczyło logicznego myślenia. Szachy bowiem to nie tylko ruch w danek - konkretnej sytuacji, ale i planowanie posunięć na kilka ruchów wprzód.

Granie w szachy nie jest łatwa sprawą. Oczywiście na poziomie amatorskim wszystko nas bawi i bardzo wciąga. Lubimy rywalizacje i wytężamy maksymalnie swój umysł, by zaszachować rywala, a później dokonać dzieła zniszczenia w postaci mata. Na początku gramy według własnych pomysłów, później wzorujemy się na wielkich mistrzach i ich strategiach. W końcu przychodzi czas, kiedy planujemy rozegranie "akcji" w wyprzedzeniem wielu ruchów. Niektórzy brną dalej i zaczynają rywalizację z najlepszymi komputerami, zdolnymi wyliczyć miliony kombinacji w przeciągu ułamka sekundy. Wielu już mistrzów szachów podjęło wyzwanie - zagrać i ograć najszybsze i najlepiej zaprogramowane komputery. Zazwyczaj tryumfował człowiek. Wszyscy zgodnie twierdzą, że komputer nie jest w stanie dorównać potędze ludzkiego umysłu. A komputer... to tylko sztuczna inteligencja zaprogramowana przez innego człowieka. A skoro zaprogramowana przez człowieka, to znaczy, że można go pokonać.

O szachach napisano już wiele książek. Od podstawowych informacji po najbardziej skomplikowane strategie wzorowane na mistrzowskich posunięciach największych osobistości tej gry. Jeśli właśnie zaczynamy przygodę z szachami, to powinniśmy kila takich pozycji przeczytać, na pewno ułatwi nam to zaznajomienie się z tą grą i na pewno przyda się to nam w rywalizacji z bardziej doświadczonymi graczami. Najważniejsza jest obrona, dlatego w pierwszej kolejności powinniśmy zwracać szczególna uwagę na propozycje strategii defensywnej. Naturalnie by wygrać, należy w odpowiednim momencie zaatakować rywala kilkoma śmiałymi, aczkolwiek przemyślanymi ruchami. Przechodzenie z głębokiej defensywy w śmiałe ataki daje niesamowite efekty, szczególnie, kiedy rywal nas lekceważy traktując jako amatorów chcących "przetrwać" partię. Jedną z najpowszechniej stosowanych strategii defensywnych jest obrona sycylijsko-maltańska. Trzeba się jednak pilnować, bo w takim ustawieniu figur łatwo o prosty błąd i w konsekwencji przegraną.

Najpopularniejsze

  • W grach komputerowych można zarobić niesamowite pieniądze. Niejednokrotnie są to pieniądze znacznie...
  • Rozwój marketingu związany jest z rozwojem gospodarki rynkowej, polegającej na masowej produkcji, d...
  • Jestem jedną z wielu osób, które pokusiły się na wybudowanie sauny we własnym domu, muszę wam powie...

Amsterdam Dance Misson - Imprezy masowe w Polsce

Amsterdam Dance Misson jest w pewnym sensie przeciwieństwem Openera, gdyż do Poznania przyjeżdżają na nią ludzie, którzy nastawieni sa na typowe szaleństwo, niekiedy przy alkoholu, niekiedy bez niego, lecz czasami nastawiając się także na zażywanie s...