Szachy online

Religia i wiara Świat internetu towarzyszy nam na każdym kroku. Za pośrednictwem sieci dokonujemy zakupów, zdobywamy niezbędną wiedzę w postaci wszelakich informacji. W końcu internet pozwala nam zarządzać naszym budżetem - to dzięki dostępowi do e-konta bankowego. W końcu internet to rozrywka. Możemy tak oglądać zdjęcia i filmy, kontaktować się ze znajomymi, czy w końcu grać. I tutaj zaczynają się nasze szachy... Kiedyś było dużo trudniej o szachowego rywala. Trzeba było mieć szachownice i znaleźć kogoś, kto zgodziłby się na spotkanie i rozegranie kilku partii. Teraz jest inaczej. W szachy możemy zagrać on line - nawet z rywalem z drugiego końca świata. Dzięki temu na pewno mamy dużo większe możliwości skonfrontowania własnych umiejętności na tle innych graczy. I tutaj znowu pojawia się motyw kształtowania umysłu - logiki i pamięci. Przy takiej rywalizacji można się dodatkowo wiele nauczyć. Grając on line w sieci można natknąć się na wielu bardzo znanych - światowej sławy szachistów.

Jednym z najbardziej znanych powiedzeń w formie ironii jest określanie szybkości działania drugiej osoby jako "refleks szachisty". Oczywiście wszyscy się z tego śmiejemy traktując szachy jak wolna i nudna grę. Nic bardziej kuriozalnego i... absurdalnego. Bowiem wbrew opinii, szachy to szybka gra. Naturalnie nie chodzi tutaj o dynamikę, choć istnieją rozgrywki szachów natychmiastowych, czy określanych w środowisku "pięciominutówek". Tradycyjne szachy jednak są wolne. Klasyczna rozgrywka potrafi przeciągnąć się nawet do dwóch, trzech, a nawet więcej godzin. Jednak w umysłach szachistów wszystko postępuje niezwykle szybko. Setki pomysłów na rozegranie akcji, na zaszachowanie rywala. W ułamku sekundy szachiści analizują dziesiątki kombinacji. To sprawia, że powinniśmy te grą traktować jako jedną z najszybszych gier w historii ludzkiej rywalizacji. Z tym, że dynamicznym w tym wypadku jest tylko umysł. Ciało nie okazuje tempa gry.

Dzisiejszy świat wymaga wielu modyfikacji. Zmienia się nam dosłownie wszystko, a co ciekawe - zmienia się z dnia na dzień. Czasami nawet nie jesteśmy w stanie nadążyć za tymi zmianami. W świecie gier jest podobnie. Oczywiście są takie, które zmienić ciężko, bo sztywno trzymają się klasycznych reguł. Ale nawet w "sztywnym" świecie pojawia się mnóstwo wariacji. Klasyczny poker? Czemu by nie, ale równie dobrze możemy zagrać w setki wariacji, jakie powstały w ostatnich czasach. Reguł jest już mnóstwo i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Podobnie jest w szachach. Tutaj odstępstw jest niewiele, ale na upartego znaleźlibyśmy kilka różniących się od siebie zasad. Najciekawiej jednak przedstawia się wersja szachów dla trzech. To tak zwane chińskie szachy, szachownica przeznaczona jest dla trojga graczy. Oczywiście inny jest kształt (gwiazda trójramienna). Zupełnie inaczej należy też planować strategię, tutaj bowiem zagrożeni jesteśmy od strony aż od dwóch graczy.

Najpopularniejsze

  • Przywiązujemy ogromną wagę do miejsca, w jakim mieszkamy. Kiedyś cieszyło nas przyznanie etażu, kie...
  • Najbardziej chyba prestiżowym turniejem na mistrzostwach świata w pokera są mistrzostwa w HORSE. HO...
  • Bohater podczas jeden ze służbowych wycieczek poznaje Tylera. Tyler okazuje się sprzedawcą mydła, k...

Kryzys finansowy na świecie 2007-2009

Kryzys finansowy na świecie stał się faktem. Dotknął on oczywiście przede wszystkim największe mocarstwo obecnego świata, czyli USA. Jego początki miały miesjce w 2007 roku i trwa do dziś, chociaż jest już dużo łagodniejszy niż do roku 2009. W USA za...