Stres w pracy

Na pewno chociaż raz znaleźliście się w sytuacji, gdy w czasie rozmowy zamiast odwrócić się na pięcie i odejść - staliście i wysłuchiwaliście zdań, których wcale nie chcieliście usłyszeć, a zamiast krzyknąć - zniżaliście głos. Nie oznacza to, że powinniście zachowywać się niegrzecznie w stosunku do waszych rozmówców. Musicie jednak być świadomi konieczności znalezienia innej formy rozładowania napięcia. Stres jest reakcją organizmu na wszelkie stawiane mu wymagania. Wasz organizm przygotowuje się do działania, wydzielając takie same hormony stresu zarówno wtedy, gdy pływając w ciepłym morzu, widzicie kierującą się w waszą stronę trójkątną płetwę, jak i wówczas, gdy słyszycie podniesiony głos szefa. W jaki sposób można rozpoznać, że znajdujecie się w sytuacji stresującej. Powinniście przyjrzeć się swojemu zachowaniu, własnym reakcjom fizycznym i psychologicznym. Z sytuacjami stresowymi spotykacie się na co dzień. Ich pojawienie się w miejscu pracy niekorzystnie wpływa na atmosferę i relacje międzyludzkie, a także na efektywność waszych pracowników. Dlatego należy dbać o to, żeby stres nie stał się elementem wizerunku waszej firmy.

Siedząc w restauracji, czy jadąc autobusem, często można posłuchać ciekawych rozmów. Czasami okazuje się, że jedną z osób, która prowadzi niezwykle interesujący dialog jest aktorka. Przypominamy sobie wszystkie sztuki, na których byliśmy i jakoś nie kojarzymy tej aktorki. Zazwyczaj osoby, które tak bardzo chwalą się swoimi umiejętnościami nie grały w niczym dobrym. Młodych aktorów jest naprawdę bardzo dużo i trudno się przebić. Możemy skończyć szkołę aktorską, ale wtedy nauczymy się schematów. Trzeba pamiętać, że najlepsi, najsłynniejsi aktorzy do żadnych szkół nie chodzili. Byli kelnerami czy mechanikami samochodowymi, a aktorstwem zainteresowali się zupełnie przypadkiem. Trzeba mieć w sobie coś niezwykłego, żeby się naprawdę przebić. Jeśli aktor jest przeciętny i umie to, co inni jego koledzy z roku, to ma naprawdę marne szanse, żeby gdzieś zaistnieć. W Polsce sytuacja jest o tyle trudna, że dobrych filmów się nie kręci. Można co najwyżej zostać gwiazdą jakiejś telenoweli i to wszystko. Zastanówmy się zatem, czy naprawdę warto. Aby zrobić karierę potrzebne są pewne cechy charakteru, które pozwolą nam osiągnąć określony cel. Słaba psychika z pewnością nie przyda się w dążeniu do kariery. Osoba chcąca zaistnieć w określonej dziedzinie powinna być silna psychicznie i odporna na stres. Często praca wymaga wytężonej pracy intelektualnej, ale również polega na wykonywaniu wielu czynności w jednym czasie. Podzielna uwaga, zdolność do maksymalnej koncentracji w ekstremalnych warunkach, umiejętność podejmowania szybkich i, najlepiej, trafnych i korzystnych decyzji to podstawowe cechy każdego człowieka sukcesu. Ważna jest także asertywność, umiejętność negocjacji, sztuka perswazji.

Tagi: stres, praca, człowiek
Struktura strony

Najpopularniejsze

  • Ten artykuł będzie o gospodarce w Polsce. Różni się ona znacznie od gospodarki opisywanego tutaj US...
  • Grzyby trujące to takie które nie nadają się do jedzenia. Grzyby są bardzo smaczne ale trzeba z nim...
  • Logo jest najbardziej wyraźnym znakiem rozpoznawczym.Zakładając własną firmę powinniśmy zacząć od s...

Wędrówka po lesie

Osoby, które chociaż raz miały okazję wypoczywać nad jeziorem z pewnością wiedzą, iż większość z nich otaczają lasy.Kiedy planujemy wyjazd nad jezioro, warto pomyśleć o tym, iż w związku z tym wiele czasu spędzimy w lesie bądź jego okolicach. Być moż...