Sporty Walki Częstochowa

Religia i wiara Polsce sporty wodne stoją na przyzwoitym poziomie. Przynajmniej tak to wygląda na pierwszy rzut oka. Nasi zawodnicy w poszczególnych klasach żeglarskich są w ścisłej, światowej czołówce i walczą o medale podczas największych imprez. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę liczbę trenujących sporty wodne w stosunku do żeglujących w innych krajach, to pod tym względem jesteśmy państwem trzeciego świata. I nie trzeba się od razu porównywać do Greków, Włochów, Hiszpanów, czy Francuzów. Tam bowiem żeglować się da przez cały rok. Więcej żeglarzy jest nawet w Szwecji, Norwegii, Niemczech, Holandii i Danii. A to przecież nie są kraje uważane potocznie jako "ciepłe". Tam również są srogie zimy i okresy, kiedy na wodę się zejść nie da.Mimo że mamy kilku znakomitych żeglarzy, to jednak sporty wodne nie są dla nas pasjonujące. Polacy wola telewizję, wędkarstwo, spływy kajakowe, piłkę nożną czy rower - choć w przypadku tego ostatniego innym krajom też możemy zazdrościć. Szczególnie ścieżek rowerowych.

Żeby być dobrym żeglarzem, trzeba być za pan brat z wodą już od najmłodszego. Takie historie widzimy w wielu filmach o tematyce marinistycznej. Najwięksi żeglarze i piraci już jako dzieci zaczynali swoją przygodę z morzem. Teraz "marynarz" to zupełnie inny człowiek niż za czasów wielkich odkryć geograficznych. Inaczej wyglądają też żaglówki i jachty. Inaczej się nawiguje, teraz na wodę mogą schodzić nawet amatorzy.Teraz żeglarstwo postrzega się nie jako profesję, ale jako sport. Wyczynowe żeglarstwo to przede wszystkim rywalizacja podczas regat z zawodnikami innych krajów. Nie zmieniło się to, że zarówno kiedyś jak i dziś dobrymi żeglarzami są ci, którzy już od najmłodszych lat zaczynali soja przygodę z wodą i wiatrem. Tu wciąż wiek i pasja ma ogromną wagę. Podobnie rzecz ma się z windsurfingiem, surfingiem i innymi sportami związanymi z pływaniem po wodach z wykorzystaniem wiatru. Jeśli więc chcemy, bo nasza pociecha żeglarstwo uprawiała wyczynowo, to od maleńkości powinniśmy prowadzać ją na przystać i zaznajamiać z tajnikami tego sportu.

Żeglarstwo to świetna pasja. Zmagania z wiatrem i wodą potrafi zafascynować bez reszty. Wiedzą o tym szczególnie ci, którzy przed laty po raz pierwszy wsiedli na pokład żaglowca lub jachtu, a dziś bez wody nie wyobrażają sobie życia. Co fascynuje? Wszystko - od trzepotu żagla nad głową, po smagający twarz wiatr, palące słońce i fale przelewające się przez burtę.Hobby to ma jednak pewną wadę, dość istotną zwłaszcza dla Polaków, którym się w domowych budżetach często nie przelewa. Żeglarstwo to stosunkowo droga pasja. Kupno dobrego jachtu znacznie przekracza możliwości wielu rodzin. Często za równowartość jachtu można kupić mieszkanie, a jakie dla nas znaczenia mają własne a nie wynajmowane mieszkania nikomu nie trzeba chyba mówić. Do tego trzeba też dodać dość spore koszta dokowania jachtu, tudzież żaglówki. Takiego sprzętu w piwnicy przechować się nie da, będziemy zmuszeni korzystać z usług strzeżonych przystani i hangarów.

Współczesna turystyka rekreacyjna zna wiele metod, by zapewnić nam dobrą zabawę. Kiedyś wyjazd pod żagle był dla wielu nieosiągalny, był tylko odległym marzeniem. Dziś nie ma z tym problemów. Wiele kurortów w swojej ofercie ma wynajem jachtów i żaglowców. Do tego warto podkreślić w tym miejscu, że ceny za wynajem obiektów pływających nie są aż takie wygórowane jakby się zdawać mogło. Jeśli zdecydujemy się na takie wakacje, to musimy zaopatrzyć się w kilka dość istotnych produktów:buty z przeciwpoślizgową podeszwąapteczka ze środkami przeciwbólowymi, to na wypadem bólów głowy, choroby morskiej, etc.sztormiak przydaje się zawsze, jeśli bowiem zacznie padać, to nie zejdziemy z pokładu ot tak sobieczapka zimowa - bo nawet latem na wodzie potrafi nieźle zawiać. Lepiej się nie narażać na zapalenie ucha, to później nastręcza wiele problemówsweter lub bluza polarowa, to na chłodne wieczory nad wodąstrój kąpielowyokulary przeciwsłoneczne i czapka z daszkiem - słońce na otwartej wodzie potrafi dokuczyć

Najpopularniejsze

  • Polsce sporty wodne stoją na przyzwoitym poziomie. Przynajmniej tak to wygląda na pierwszy rzut oka...
  •  Jak sobie radzić w czasach kryzysu kiedy utraciło się pracę lub jej strata jest bardzo realna? J...
  • Cechą charakterystyczną gospodarki rynkowej jest dominacja własności prywatnej oraz rynek oparty na...

Wycieczka

Wycieczka jest to zorganizowany wyjazd po to, aby się odprężyć i zwiedzić nowe miejsca. Wycieczka jest świetną rozrywka, ponieważ sami ja planujemy a to już dostarcza nam radości, poza tym możemy odpocząć od pracy i codziennych zmagań ponieważ opuszc...