Sport to zdrowie

Religia i wiara Sport jest zdrowy, to oczywistość. Więc dlaczego nie połączyć przyjemnego z pożytecznym i nie zająć się sportowym trybem życia? Może warto wolnego dnia ubrać się w ulubione dresy, założyć na uszy słuchawki z ulubionym krążkiem muzycznym w disc-manie i przebiec się kilka kilometrów? To nie tylko odżywia ciało i umysł, ale też daje powód do kontynuowania odpoczynku w wolnym czasie leżąc w łóżku, o czym była mowa wcześniej. Można to połączyć. Ale nie każdy lubi po prostu biegać - niektórzy potrzebują celu, jakiegoś punktu. I tu z odsieczą przychodzi np. piłka nożna - skrzyknięcie kilku znajomych z miasta może skończyć się bardzo sympatycznie na boisku. A jeżeli koledzy wybierają leżakowanie czy zwyczajnie ich żony nie chcą ich puścić, można zająć się innym sportem - jeżdżenie na rowerze, ćwiczenia, podnoszenia ciężarów. Cokolwiek. Ważne, by zmuszać organizm do wysiłku, co potem doprowadzi do zmęczenia, dzięki czemu odpoczynek na kanapie będzie wręcz wskazany. Nie ważny sam gatunek sportu, ważne zaangażowanie i chęci.

Może zabrzmi to absurdalnie, ale sprzątanie uspokaja. Wykazały to już badania wielu instytucji - porządkowanie swojego biurka, swojego pokoju czy całego biura relaksuje, uspokaja i pozwala pozbierać myśli. Dzieje się tak dlatego, bo człowiek podczas układania przedmiotów na swoje miejsce i ich uprzątania skupia się na konstruktywnych czynnościach, mający określony cel. W tym przypadku - zrobieniu porządku wkoło naszego otoczenia. To może i po czasie męczyć fizycznie, ale psychicznie to jedna z najlepszych metod relaksacyjnych, nie ma zbyt wielu lepszych. Może więc na jakiś czas spiąć się w sobie, zerwać z lenistwem i bałaganiarstwem i zacząć robić porządek wkoło siebie? To naprawdę relaksuje i pomaga się zorganizować. Nie trzeba od razu dokonywać remontu generalnego całego domu, ale wystaczy wziąć się za swój pokój - odkurzyć biurko, dywan, posprzątać biurko, posegregować papiery, zorganizować bajzel składający się z długopisów, notatek itp. Jeżeli to nie pomoże, nic straconego. Zawsze pozostaje cały dom lub biuro do uprzątnięcia.

Tworzenie rozwija kreatywność. Tworzenie jest czymś, czym zajmują się wielcy ludzie, ludzie, którzy na czymś się znają. To oznaka, że są kimś. Dlatego i ty spróbuj coś stworzyć. Nie jest tu mowa od razu o budowaniu nowego Sears Tower czy Muru Chińskiego, ale takie origami, takie pisanie pamiętnika czy komponowanie własnej muzyki przy pomocy prostych w obsłudze programów może okazać się wspaniałą zabawą. Zbyt często korzystamy z cudzych pomysłow, nie jesteśmy kreatywni, wchłaniamy przyswojone długi czas temu schematy, pomysły. Czas może w jakimś zakresie z tym skończyć i spróbować zrobić coś według własnego uznania? Ubrać się inaczej, napisać opowieść, skomponować utwór, nakręcić amatorską reklamę, zbudować ogromne domino. Cokolwiek. Ważne, żeby było to pomysłowe, nie opierało się na schematycznym powtarzaniu czynności, czyli po prostu nie było monotonne. Rozwijanie pomysłów jest nie tylko treningiem umiejętności, ale także relaksem, przekonaj się sam i po prostu zrób to sam!

Najpopularniejsze

  • Niezwykle modne stały się ostatnio notebooki o małych wymiarach. Dziesięciocalowe lub mniejsze matr...
  •  Kiedyś fotografia była zdecydowanie bardziej elitarna. Fotograf musiał znać zasady panujące w ci...
  • Własna firma Zdecydowanie coraz więcej młodych osób decyduje się na założenie własnej firmy. I nie ...

Rozbijanie namiotu

Aby nasz namiot zapewniał maksymalna ochronę należy go odpowiednio rozstawić.Pola namiotowe są naprawdę różne. Jedne są po prostu kawałkiem gołego pola trawiastego bez drzew i krzewów, a inne są umiejscowione dosłownie w lesie. Niezależnie od rodzaju...