Seven Card

Religia i wiara Seven Card stud jest jedną z najstarszych odmian pokera. Mimo to niewielu nowych graczy ją zna, czy chociażby kojarzy z nazwy. Zasady znacząco się różnią od tych najbardziej znanych gier. Rozgrywka zaczyna się i każdy z graczy otrzymuje dwie karty zakryte dostępne tylko dla niego, oraz jedna odkrytą, którą widzą wszyscy gracze. Osobą zaczynającą licytacje jest osoba posiadająca najniższa kartę odkrytą. Następnie każdy gracz otrzymuje czwartą kartę również odkrytą. Tym razem licytacje zaczyna gracz posiadający najwyższy układ wśród kart odkrytych. Następnie każdy otrzymuje kolejną piątą kartę, również odkrytą. Wciąż licytacje zaczyna gracz posiadający najwyższy układ. To samo jest z szóstą kartą, która jest jednocześnie czwartą odkrytą. Na zakończenie gracze otrzymują siódmą, tym razem zakrytą (niedostępną dla innych) kartę, po której następuje ostatnia runda licytacji. Po zakończeniu licytacji, gracze pozostali w rozdaniu pokazują swoje karty. Wygrywa gracz, który ma najsilniejszy pięciokartowy układ.

Deuce to Seven jest to odmiana nieco podobna do pokera pięciokartowego, jednak mimo wszystko znacznie się od niej różniąca. Najważniejszą rzeczą jest to, iż układ wygrywający w tę odmianę pokera jest zawsze układem najniższym. Tak więc należy się wystrzegać jakichkolwiek kolorów, stritów, trójek czy par. Każdy z graczy otrzymuje pięć kart własnych widocznych tylko dla niego. Następnie jest runda licytacji i dalej wymiana kart (przez co ta odmiana jest podobna do pokera pięciokartowego). Są dwie możliwości gry, jedna może się składać tylko z jednego dobierania kart czyli single draw, lub też aż z trzech takich rund czyli triple draw. Po każdej rundzie wymiany kart jest runda licytacji. Najlepszym układem w tę odmianę pokera są karty siedem, pięć, cztery, trzy, dwa. Należy pamiętać o tym że w przeciwieństwie do gier high-low (lub jak kto woli eight or better) as tutaj zawsze jest najwyższą kartą. Ta odmiana pokera może wydawać się nieco dziwna poprzez swoje zasady, jednak mimo wszystko zapewniam że jest bardzo ciekawa i dostarcza wiele zabawy.

Razz czyli inaczej seven card stud low to kolejna odmiana pokera w której gracz wygrywający musi mieć najsłabszy układ (podobnie jak w deuce to seven). Jeżeli ktoś potrafi grać w studa na pewno szybko nauczy się grać również w razza. Układy najniższe (czyli tutaj wygrywające) są bardzo podobne do tych z seven card stud high-low (oczywiście chodzi o układ kwalifikujące się do puli low) z tym że w razzie nie ma ograniczenia iż najwyższą kartą może być ósemka, ale tak samo kolory i strity nie mają tutaj żadnego znaczenia. Podobnie jak w studzie na początek każdy gracz otrzymuje dwie karty zakryte i jedną odkrytą po czym następuje licytacja. Następnie kolejna karta odkryta i licytacja, co się powtarza do momentu aż gracze będą w posiadaniu dwóch kart zakrytych i 4 odkrytych. Na koniec każdy otrzymuje jedną kartę zakrytą po czym następuje ostatnia runda licytacji i pokazanie kart. Należy pamiętać iż spośród siedmiu własnych kart należy ułożyć jak najniższy układ pięciokartowy aby zgarnąć całą pulę.

Najpopularniejsze

  • Wycieczka do lasu jeśli tylko dobrze ją zorganizujemy tez może być świetną rozrywką dla dziecka. Pr...
  • Wycieczka do lasu jeśli tylko dobrze ją zorganizujemy tez może być świetną rozrywką dla dziecka. Pr...
  • Dni wolne są to takie dni, w których nikt nie pracuje, albo tylko niektórzy. Ciągu roku większość z...

Logo firmy

Logo jest najbardziej wyraźnym znakiem rozpoznawczym.Zakładając własną firmę powinniśmy zacząć od stworzenia absolutnie wyjątkowego znaku graficznego, który będzie naszym logo i którym we wszystkich materiałach oraz informacjach o nas będziemy się po...